Slzovka se semínky, brusinkami a mrkví

Slzovka se semínky, brusinkami a mrkví
Aktuality

Dámy, toto je další výtečná pochoutka pro jarní odlehčení. Nadupaná vitamíny, minerály, bílkovinami a vlákninou. Na jednu až dvě porce porce potřebujeme

1 mrkev

1 cibuli

hrst slzovky

lžíci cizrny

hrst sušených brusinek

hrst semínek, třeba dýňových a slunečnicových

sůl, pepř

lžíci másla

Slzovku necháme aspoň hodinu či dvě namočit společně s cizrnou. Na másle osmažíme cibuli a mrkev, přidáme semínka, brusinky a slzovku s cizrnou, zalijeme vodou a povaříme, dokud se voda neodpaří. Hotovo!

Možná jste si všimly, že je zde spousta velmi jednoduchých receptů. Trochu jsem k nim přinucena pobytem v karanténě s omezenými zdroji. Ale i tak si můžeme doma vytvořit v této nejisté době zásobu potravin, které nejsou jen zdrojem sacharidů, jako teba klasické těstoviny, ale poskytnou nám komplexní výživu, nedají se do nich moli a jejich trvanlivost je víc než dostačující. Přesně tato kritéria splňují luštěniny jako významný zdroj bílkovin, také různé druhy sušeného ovoce nebo také oříšky a semínka, které nám nejen poskytnou potřebné množství proteinů, vlákniny, vitamínů, minerálů a zdravých tuků, ale podle vědeckých výzkumů významně napomáhají úpravě hmotnosti. Jíme-li je syrové nebo upravené ze syrových, prakticky se po nich nepřibírá. Navíc, narozdíl od masa, podporují zdravé sliznice střeva a také posilují optimální složení bakterií v něm. Vzhledem k tomu, že nemoci tlustého střeva jsou u nás na prvním místě jako zdroj úmrtí, stojí za to je zařadit do jídelníčku pravidelně.

 

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“