Očista jarní i koronavirová

Očista jarní i koronavirová
Aktuality

Milé dámy, už nám raší první kopřivy i pampelišky a je moc dobrý nápad udělat si pitnou kůru z tohoto čaje, který bude blahodárný pro naše játra i celý organizmus. Nazvěme to vnější očistou.

Ale potom máme velkou příležitost i k očistě vnitřní, emoční. Každé jaro přichází období jater, která jsou spojována s emocí hněvu, jsou-li v nerovnováze.

Hněv má spoustu podob. Je to ten rudý, vyditelný i slyšitelný na první pohled. Je to také určité vnitřní ponutí a nespokojenost, averze, kterou projektujeme do situací a lidí vně, aniž si uvědomujeme, že jsou jen zrcadlem našich vlastních nevyřešených stavů. Je to také nápadně kritická, žalující mysl, jako jsou například lidé, kteří mají potřebu v současnosti volat na policii, že v opuštěném parku sedí někdo na lavičce bez roušky… A další variantou hněvu je strach a úzkost. Panika. Také těchto emocí vidíme v současnosti okolo sebe spoustu.

Proč se vynořují? Jsou to naše návyky z minulosti a také návyky předků naší rodové linie v určitých situacích si něco myslet, na základě toho něco říkat nebo dělat. Emoce můžeme rozdělit na užitečné a neužitečné.

Ty užitečné vidíme okolo sebe. Vzepětí všech, kdo se dnes starají o druhé, ať už jsou to sestřičky, lékaři, prodavači nebo všichni, kdo čelí každodenně riziku nákazy. Také ochotu tolika lidí zapojit se do šití roušek a zdarma je poskytovat potřebným. Takové návyky jsou skvělé.

Potom jsou ale návyky neužitečné. Návyky strachu, hledání viníků, hromadění zásob nad rozumnou mez… Neužitečné návyky jsou vždy spojeny s negativními emocemi. Ony ubližují nám a ubližují všem okolo, protože je, i když nechtěně, vyzařujeme do okolního prostoru. Nikdy nikomu nepomohly. Protože co vyzařujeme, přitahujeme. Tak je to jednoduché.

Klid, důvěra, sebedůvěra, přání štěstí všem a na vnější úrovni snaha pomoci, když můžeme, je nejlepší ochranou pro nás i naše blízké. Ale jak na to?

Třeba, když si uvaříme skvělý očistný čaj z kopřiv, si můžeme představovat, jak díky němu nás navždy opouštějí návyky se bát, které zcela jistě vznikly v dobách katastrof, válek a hladomorů a bezvýchodných situací. Nemusíme se na sebe zlobit, že je v sobě máme, je to úplně pochopitelné. Jen se můžeme rozhodnout, že je již nepotřebujeme mít nadále ve svém systému a jednoduše, s každým šálkem, myslíme na to, jak odcházejí někam daleko. Pokaždé, když se objeví strach, si říkáme, jak je skvělé, že nás právě opouští. A současně přejeme všem nemocným, aby se uzdravili. Všem, kdo trpí jakýmkoli způsobem, aby se ulevilo. Nejlépe, jak to dokážeme, přejeme štěstí všem bytostem. Opakujeme to stále a stále, až si jednoho dne uvědomíme, že strach je pryč. A je to.

Přeji vám všem pevné zdraví a klidnou mysl!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“