Nedokážu přestat jíst sladké

Nedokážu přestat jíst sladké
Aktuality

Zná to spousta žen. Okolo pasu nebo boků máme daleko víc, než bychom si přály, ale když se před námi objeví něco sladkého, nedokážeme odolat, i když vlastně nemáme hlad. Proč se to děje?

Můžeme to nazvat vnitřním hladem. Sladká je chuť lásky a není-li uspokojena, cítíme-li se nemilovány nebo nedokážeme mít rády samy sebe, což jde vždy ruku v ruce, potřeba sladké emoční chuti začne být doplňována tou vnější sladkou. A samozřejmě jsme v bludném kruhu, protože čím víc se utěšujeme sladkým na vnější úrovni, tím méně si vážíme samy sebe a spirála se roztáčí. Většině žen potom nefunguje vůle – rozhodnutí to nedělat – protože mozek a jeho racionální úvaha nikdy nevyhraje, alepoň ne dlouhodobě, nad sílou podvědomí a v něm uložených vzorců spojených s našimi starými zraněními a zraněními přenášenými také v rodových liniích.

Základní první pomocí, chceme-li zhubnout a nedokážeme zkrotit svou chuť na sladké, je vyřešit vztahy s rodiči. Bez toho se nepohneme dál. Někdy to stačí a někdy ne. Proč?

Protože negativní dojmy mohou být daleko starší, sahat do minulých životů. Není nutné absolvovat regrese, protože je jen málo terapeutů, kteří podvědomí nejen otevřou, ale hlavně vyléčí…, takže jejich zásah může nadělat ještě víc škod. Ale naše minulost se zrcadlí právě v rodové linii, do níž jsme se narodily a podle ní můžeme uvidět vzorce, které je třeba léčit v sobě. A jakmile je zpacujeme, tělo začne přirozeně vyhledávat potraviny, které mu neškodí. Proč to tak je, napíšu třeba v některém dalším článku.

Krásný den a pevné zdraví!

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“