Jak často jíst?

Jak často jíst?
Aktuality

Ohledně této otázky můžeme vidět, že se toho v posledních letech mnoho dělo a spousta „moderních“ diet přinesla spoustu názorů. Máme zde ale něco, na čem se shodne prastará ajurvéda, neboli několik tisíc let stará zkušenost, s moderními klinickými výzkumy: nejlepší je jíst pravidelně, 2x nebo 3x denně, spíše vynechat večeři než snídani, jíme-li jen dvakrát a mezi jídly již nic dalšího nejíst ani nepřikusovat. Za jídlo se v tomto případě považuje třeba i káva s mlékem… Proč?

Strava, kterou přijmeme, musí absolvovat 3 cykly. První je cyklus trávení a rozkladu na komponenty, které naše tělo použije, další cyklus je dopravuje na místo určení a další je zabudovává tam, kde jsou třeba. Hlavní proces využití látek z potravy probíhá jednak v ústech při žkýkání, poté v žaludku a dále v tenkém střevě. Po tuto dobu potřebuje naše tělo klid a nebýt zatěžováno další potravou, která trávení naruší, takže dojde k zahnívání a zablokování. Dříve nebo později, děláme-li to často, se takový zlozvyk projeví jako poruchy trávení či vylučování všeho druhu. U žen také celulitidou, kam tělo odpadky, jež se nepodařilo správným procesem zpracovat, odkládá. Navíc dochází k narušení střevní mikroflóry a prohloubení potíží a to až k těm nejtěžším problémům…

Neboli to nejlepší, co můžeme pro své zdraví udělat, jek začít jíst pravidelně třikrát denně. A mezitím ideálně vodu. Bez zdravého trávení není zdravé tělo a můžeme se rozloučit s představou hubnutí, když se nám náš trávicí orchestr rozladí.

Dobou chuť!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“