Zkouším posílat lásku

Zkouším posílat lásku
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,
pokouším se do situace posílat lásku, i tomu člověku, aby se to zahojilo. Ale asi to neumím. Jsem roztěkaná, pokouším se si to představovat jako světlo, jak tu píšete, ale neudržím pozornost dlouho, skáčou mi tam jiné myšlenky. Navíc to neumím odprožít, necítím to hřejivě, prostě je to jen ve vědomí. Poraďte, jak to dělat správně. Cítím stále bolest na hrudi z toho, co se děje s milovanou osobou a zároveň nejsem schopná téhle léčbě láskou:(

Petra

Petra Jarošová odpovídá:

Petro, nevadí. Zejména, když to zkoušíte sama, tak vše trvá daleko déle, než když vyhledáte pomoc. Je úplně normální, že to zabere čas. Potřebujete trpělivost s celým procesem.

Představte si, že návyk závislosti máme po tisíce životů. Spíš daleko déle. A nyní místo toho, abychom se snažily přizpůsobit vnější svět a manipulovat s ním, se učíme transformovat své prožívání a tak získat svobodu. Neboli učíme se něco, co jsme zatím nikdy v minulosti nedokázaly. Zatím máme vypěstovaný návyk, spíš zlozvyk, trpět jako žebračky lásky, místo abychom se cítily nádherně jako bytosti, které ji mohou dávat. Je to jako chronická nemoc; není tak snadné ji vyléčit. Ona vychází z toho, že se mysl cítí chudá, proto potřebuje dostávat. A chudobu vyléčíte jen dáváním. Tak dlouho, dokud dobré dojmy nepřeváží a vy se nezačnete cítit skvěle sama se sebou. Tím se současně stanete atraktivní, protože každý bude cítit, jak z vás září láska a radost. Proces je tím delší, čím větší chudoba mysli, neboli potřeba lásky, byla zažívána.

Chápu, že už nechcete trpět. Ale cesta ven stojí úsilí a hodně práce. Nevěřte na rychlé recepty. Co vznikalo dlouho, nezmizí za týden. I tak je rychlost ohromující, když si řekneme, že během pár měsíců či let můžeme vyléčit prastaré blokády.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“