Žiji sama

Partnerská poradna on-line

Milá Petro,po rozvodu (manželství 30 let,3 dospělé děti),v době krize,jsem narazila na Vaši poradnu.Váš pohled na svět mě tolik fascinuje a zaujal.Vím že tudy vede má cesta.Žiji sama,mám čas a tak už dva roky pravidelně medituji,pročítám příspěvky ostatních žen a ve vašich odpovědích postupně nacházím i svůj příběh.Není to snadné.Procházím mnoha strachy,frustracemi a nejistotami všeho druhu,ale na druhou stranu je to nejúžasnější dobrodružství,jaké jsem kdy zažila.Cítím vděčnost za svůj stávající život,mnoho věcí se mi spravilo.Vztah s dětmi jsem měla vždy víc,než dobrý.Máme se rádi a pomáháme si.S bývalým manželem,dětmi a jejich partnery jsme schopni trávit vánoce přesto,že už má novou partnerku a já mu to moc přeji.S čím si ale stále nevím rady je jeden muž. Objevil se v mém životě hned po rozvodu a asi přišel vyléčit mou závislost.Nikdo mě nikdy víc nepřitahoval.Nezávazné scházení.Nestál o mě tolik,aby překonal mou uzavřenost způsobenou mou nedůvěrou.Svým chováním jsem ho od sebe odháněla.Nikdy jsem mu nepsala.Jeho návštěvy čím dál řidší,až přerušil kontakt úplně a já byla v háji.Stýskalo se mi.Rok jsem to zpracovávala. Teď se znovu ozval a zase trochu stáhl.Cítím,že potřebuji pokračování,aby se věci vyjasnily.Co dělat aby zase neutekl? Neumím situaci vidět jasně.Moc děkuji.

Babočka

Petra Jarošová odpovídá:

Babočko, děkuji za krásný email.

Víte, otázka není dobře položená. Nemůžeme vstupovat do svobody druhých lidí odcházet nebo zůstat. Co ale můžeme, je naučit se, abychom se cítily stejně dobře, když dotyčný přichází nebo odchází. Neboli otázka potom zní, jak to udělat. Jakmile toto totiž natrénujete, nepotřebujete podobné situace nadále ve svém životě a poté se objeví někdo, kdo zůstat chce. A s kým potom trénujete něco jiného…

Závislost se objevuje jako podvědomý pocit dluhu, i když jej takto necítíte. A dluh se nejlépe splatí dobrými přáními. Neboli je třeba, kdykoli si na dotyčného vzpomenete, což je skoro stále, představovat si, jak k němu od vás teče láska a dává mu vše, co potřebuje. Nikoli, co byste chtěla sama, ale co chce on. Vy v tom nehrajete žádnou roli, vůbec nejde o to, zda s vámi bude nebo nebude. Ale aby byl šťastný a dostal vše, co si jen přeje. A právě to mu posíláte a to je bezpodmínečná láska. Že může být šťastný i bez vás.

On vám přišel do života jako trenažér vaší nejistoty a závislosti. Sice ji před ním maskujete, ale stejně to nejde, vibračně to je vždycky cítit a podle toho se on také chová. Neboli si zaslouží vděčnost právě za svou odtažitost, která tak krásně vytahuje z vašeho podvědomí všechny touhy a nejistoty. Kdybyste o něj tolik nestála, tak by to nefungovalo, neboli je úplně dokonalé, že vás přitahuje a zároveň vás nechce, aspoň ne dost.

Buďte mu vděčná od rána do večera a od večera do rána. Nevěnujte se toužebným myšlenkám, jak jste spolu. Pokaždé je přepněte na proud lásky, který z vašeho srdce proudí k němu. Stále a stále. V určitém okamžiku se vám uleví a budete svobodná. Počítejte s tím, že to nějaký čas potrvá, takže budete krásně trénovat vytrvalost.

Znakem úspěchu je, že se uvolníte a budete šťastná, i když s vámi nebude. Následkem toho se nejspíš začne ozývat víc, ale je daleko pravděpodobnější, že se vám objeví ještě někdo další.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“