Žiji s mužem

Žiji s mužem
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, potřebovala bych radu. Žiju s mužem, který je rozvedený a má dítě ve své péči. Snažím se dítěti plně nahradit matku, starám se o ně, mám je ráda, věnuji se jim. Jenže přítel se chová ke mě strašně odlišně než k dítěti. Na mě je odměřený, jako odpověď jen zamrčí, nedá mi pusu když přijde domů nebo jde pryč,a když mu ji dám já, tak se někdy vzteká, že zase otravuju. Ale na své dítě je milý, dá mu pusu, usmívá se, má očividně radost že ho vidí.U mě je to naopak, jako bych tam byla navíc a překážela.Několikrát už řekl,že chce být jen s dítětem sám, že chce mít prostor i pro něj beze mě,ne pořád všichni tři dohromady.A mě to vadí, když jsou spolu sami, protože vím,že to je to co chce.Já jsem dobrá,když potřebuje,ale jinak chce být hlavně s dítětem a mě se snaží odstřihnout.Když mu to řeknu,začne hádka,že jsem hloupá a přecitlivělá a že to není pravda,a že svět se netočí jen kolem mě a že vždycky budu nic oproti jeho dítěti. Už jsem chtěla i jezdit pryč na výlety sama bez nich, jenže tím mu dám přesně to co chce a chybět mu určitě nebudu.A teď už ani jeho dítěti,pro které jsem udělala všechno,ale nejsem mu pořád dost dobrá.Nevím jak dál,miluju je,ale nejsem kus hadru,aby mě použili když potřebujou,a jinak jsem jim ukradená.Jsem psychicky na dně a budu vděčná za Vaši radu.

Andrea

Petra Jarošová odpovídá:

Andreo, podle vašeho popisu to vypadá, že jste si vytvořila závislost na muži, který vás nemiluje. Také se podle toho chová. I kdybyste byla sebelepší náhradní matkou jeho dítěte nebo se snažila sebevíc chovat se k němu hezky, on lásku očividně necítí.

Neznamená to, že je s vámi něco špatně. Pouze, že on vás necítí jako partnerku; proto se chová odměřeně. Potom je nejlepší odejít, když nejste ve vztahu šťastná. Nemůžeme nikoho donutit ani přemluvit, aby nás miloval. Není to věc vůle, vděčnosti ani dobrého vychování. Buď chemie funguje, nebo ne. A on ji necítí.

Pravděpodobně vám bude čím dál hůř, když s ním zůstanete, protože on vám nedokáže dát, co potřebujete.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“