Zhroutila jsem se

Zhroutila jsem se
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,chodím do práce kde mě nemají rádi.Nechápala jsem chování kolegyň tak jsem se zeptala nadřízené proč se takto ke mně chovají.Řekla mi,že jsem prý pomluvila jednu kolegyni a že jsem komplikovaná a že si mám rozmyslet,zda u nich budu nadále pracovat.Jsem si jista,že jsem nikoho nepomluvila,na toto si dávám pozor.Vím,že si někdo něco vymyslel a teď nevím jak z toho ven.Hrozně mě to vzalo.Teď jsem v očích všech nějaká nanynka a nikdo se se mnou nebaví a dělají naschvály.Co mám prosím dělat? Mám tu zůstat?Navíc jsem už měsíc nemocná a kolegyně jsou naštvané,že za mě musí pracovat.Zhroutila jsem se,starám se sama o syna.Bojím se vrátit zpět do práce.Linda

Linda

Petra Jarošová odpovídá:

Lindo, zhroucení se, které trvá celý měsíc, ukazuje na to, že opravdu nemá význam se vracet. Nejste připravena čelit tomu znova. Současně to také znamená vaše hluboké nepochopení, jak vše funguje. Svou nelásku k sobě, o které zatím možná nevíte, prožíváte jako odmítání druhými lidmi.

Je třeba dlouhodobě spolupracovat s psychiatrem a psychologem. A začít chápat, že vždycky přitahujeme jen to, co samy vyzařujeme. Není náhoda ani smůla. Zhroucení je útěk před situací, ale není to její řešení. Vyhledejte pomoc; když jste doma, můžete docházet na sezení a pracovat na sobě.

Těžká situace v životě často znamená, že se máme změnit. Své postoje a mentální vzorce, které jsou ve skutečnosti příčinou všech potíží. Máme je všechny, jen je třeba je přijmout, pracovat s nimi, vyléčit je a přestat vinu za ně projektovat do druhých lidí. Už nemáte zapotřebí cítit se jako oběť. Je to pod vaši úroveň. Vrhněte se do práce na sobě a vše se změní. Je spousta informací a textů, které najdete na internetu zdarma.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“