Zamilovala jsem se do muže

Zamilovala jsem se do muže
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Peťo, jsem momentálně v situaci, že jsem se zamilovala do muze, nevím, jak to má on, je zdrzenlivy, po traumatu se ženou a dítětem. My jsme si prožili dlouhé hovory do noci, sexy tanec, to vše za posledních pár měsíců. Napsala jsem mu, že bychom mohli někam vyrazit, a on zatím vůbec neodepsal. Co je zajímavé je to, že se cítím uplne stejně jako když se se mnou rozešel můj první přítel, cítím ty samé pocity, sice zredenejsi, ale jsou tam. Nevím jak to dopadne s ním a se mnou, ale ráda bych se zbavila všeho co jde, co on mi ukazuje. Jak to můžu nejlépe udělat, aby už se mi do života nevracely takovéto situace. Moc děkuji za tuto poradnu.

Ilona

Petra Jarošová odpovídá:

Ilono, toto vypadá na vzorec náhradnice. Je velmi obvyklý. On nechce vás, ale svou bývalou partnerku. Navíc se cítí jako oběť.

Víte, v případě muže s traumatem opravdu není, o co stát. Že se vám objevil v životě a vy jej vnímáte jako přitažlivého znamená, že máte oba stejný vzorec. S velkou pravděpodobností jeho přitažlivost pro vás zmizí, jakmile bude vzorec pryč.

Uvědomte si situace, kdy jste se cítila podobně. S jakými pocity, emocemi a myšlenkami jsou spojené. A láskyplně je nechte odcházet, kdykoli si je uvědomíte, stále a stále. V určitém okamžiku už nad vámi nebudou mít žádnou moc; nebudete je brát vážně. A bude klid. Když si na něj vzpomenete, představujte si, jak od vás k němu teče láska. Místo představ, jak jste spolu, mu posílejte lásku stále dokola. Naučte se cítit jako ta, která lásku dává, ne jako ta, co ji potřebuje. Díky tomu se stanete silnější.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“