Začínám se cítit svobodnější

Začínám se cítit svobodnější
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, s Vašimi radami a prací na sobě se začínám cítit trochu svobodnější v mém tříletém mileneckém vztahu se ženatým mužem (po rozvodu s kamarádem, se kterým mám téměř dospělé děti). Nejsme spolu, protože nás má rád obě. Přesto, je to nádherné, nic lepšího při milování ani vzájemné komunikaci jsem přes spoustu vztahů nezažila. Začínám vnímat zájem jiných mužů, a mám potřebu být jako vždycky upřímná. S manželem jsme si vždycky skoro všechno říkali a je mi přirozené to dělat v každém důležitém vztahu. Podle Vašich rad mi buď stávající situace přestane vadit a já budu spokojenou milenkou nebo se objeví někdo další. A já bych po těch letech chtěla víc svobody bez nutnosti se pořád tolik ovládat, takže se myslím malinko otevírám dalším možnostem. Jenže mi zároveň připadá, že milence podvádím, (a to se vlastně ještě nic nestalo, ale vím, že všechno začíná myšlenkou…), máme opravdu myslím že docela výjimečný vztah. Napadla mě i celkem bláznivá myšlenka, že bych mohla mít milence dva…s jeho souhlasem :) Ukazuje to na nějaký nezpracovaný vzorec nebo jak s tím prosím naložit? Moc děkuji a přeji všem krásnou zimu.

Mila

Petra Jarošová odpovídá:

Milo, je hezké číst takový dopis. Jak pracujete se současnou situací; jste skvělá!

Víte, vlastně nevím, proč by váš milenec, který má ještě manželku, měl souhlasit anebo něco takového schvalovat. Klidně mu to můžete oznámit, ať se s tím vyrovná tak, jako jste se vyrovnala s jeho vztahem vy. Je moc dobře, že jste upřímná a pravdomluvná. A velmi laskavá.

Pravděpodobně vás to postupně dovede k muži, který již bude mít vyřešenou minulost. Důležité je, což nejspíš už tak prožíváte, přát partnerce vašeho milence vše nejlepší. Upřímně. Ona není soupeřka, jen si skrze ni léčíte vzorec milenky. Zdá se, že již jste blízko jeho vymazání, protože váš uvolněný popis to naznačuje.

Zvažte, co byste opravdu chtěla. Současně se nastavte na přijetí všeho, co se objeví. Někdy musíme zvědomit víc vzorců, které se zobrazí jako určité druhy vztahů, jimiž musíme projít a poté nechat jít, s láskou a vděčností. Teprve poté přijde vysněný stabilní vztah.

Zcela jistě se časem objeví ten, kdo ocení vaši hrdou noblesu.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“