Začarovaný kruh s partnerem

Začarovaný kruh s partnerem
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, potřebuji poradit jak se vymotat že začarovaneho kruhu, který u mě s teď už bývalým partnerem trvá dva roky. Za ty dva roky jsme si prošly hodně zlými situacemi od hádek, přes fyzické ubližovani, ponižování, proběhlo hodně rozchodu. Prožily jsme i hezké chvíle, které vždy trvaly maximálně měsíc. Narodila se nám i dcera. Vždy ten rozchod byl z mé strany a bohužel i návrat. Mám pocit že můj bývalý partner je na mě emočně závislý, vždy jsme se hádali kvůli tomu, že jezdím k rodičům nebo navštěvují kamarády, žárlí a nevěří mi, hádáme se kvůli maličkostem. Jednu dobu mě i sledoval po jednom našem rozchodu. Stále mi opakuje že mě miluje a dokáže kvůli mě obětovat cokoliv ale že já tohle nikdy neudělám. Vždy po každém navratu jsem se snažila mu dát maximum ale nikdy to nestačilo . Strašně mě to ubiji a vyčerpává. Vždy když jsme od sebe mám potřebu ho po nějakém čase vyhledat, protože mi začne chybět ale stále nemohu pochopit proč? Prosím o Vaši radu. Děkuji Martina

Martina

Petra Jarošová odpovídá:

Martino, začarovaný kruh znamená, že děláte stále dokola stejnou chybu. Není to schválně, jen si jí nejste vědoma.

Nejde ani tak o vnější chování, protože ono jen následuje vaše emoční a mentální návyky nějak se cítit, něco si v určitých situacích myslet a na základě toho nějak jednat. A váš partner je potom zrcadlem toho všeho. Nelze čekat, že on se něco naučí bez vás. Emoční vzorce se učí muž od ženy, sám je prakticky bezmocný. Takže je to na vás.

Které to jsou? Objevují se ve všech situacích, kdy se cítíte špatně. Smutná nebo třeba rozzlobená. Potom všechny pocity a myšlenky, které se vynořují, jsou vašimi návyky z minulosti, které vás ovládají a berou vám štěstí. Proč tomu tak je? Protože, stejně jako většina lidí, těm myšlenkám věříte a považujete je za pravdivé.

Je jedno zlaté pravidlo: pravdivé jsou jen ty myšlenky, které nás činí šťastnými. Ostatní nejsou, i když třeba tak vypadají. Neboli jim nemusíme věřit, brát je vážně a identifikovat se s nimi.

Bylo by hodně dobré, minimálně pro vaši holčičku, kdybyste vyhledala pomoc a začala na sobě pracovat. Jinak se budete všichni trápit dál. Pro ženu, která neví jak na to, není snadné začít sama. Jestli nemáte peníze, vyhledejte manželskou poradnu placenou pojišťovnou. Jinak je jisté, že vaši holčičku jednou bude čekat něco velmi podobného, protože nic lepšího jste jí zatím s jejím tatínkem nedokázali ukázat.

Není to vaše vina, ale ani nikoho jiného. Jen jste pod vlivem mentálních vzorců, které vám zatím ničí život. Když se vyléčí, uleví se celé rodině.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“