Vše v mém životě je špatně

Vše v mém životě je špatně
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,už nemohu.Vše v mém životě je špatně a já jsem tak unavená,že se mi už ani nechce žít.Přijdu domů z práce z nemocnice (jsem sestra),a musím znova makat.Jsem sama s 12 letým synem,který je věčně otrávený,nic ho nebaví,když vidím jeho pokoj tak jsem ráda,že jsem očkovaná proti žloutence a o učení už raději nemluvím.Do toho všeho vánoce.Nevím jak z tohoto začarovaného kruhu ven.Na pořádnou dovolenou nemáme.Moc bych si přála alespoň jeden den zůstat v posteli a aby mě někdo celý den hýčkal a obskakoval. Pěkný sen,že ?Nevím jak dál.Lenka

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, kdy jste se rozhodla vše vzdát a proč? Není divu, že i váš syn je zrcadlem vaší vlastní rezignace. Jen kopíruje vaše vlastní mentální nastavení.

Některý z předků vám nechtě předal návyk vidět sklenici poloprázdnou. Když si můžete vybrat, vždy zvolíte ze dvou možností tu horší. Je to vždy jen vaše volba, jak se na svět budete dívat. Jenže když tento návyk nezměníte, bude vše špatně a tento návyk už má i váš syn. Proto to mezi vámi nefunguje: protože jste oba stejní; jen on to vzdal už v dětství. Není to dobře, jenže neměl příklad, jak k životu přistoupit jinak. Když to nebaví vás, těžko očekávat, že bude životem nadšený.

Můžete svůj život popsat, jak jste to udělala. Potom to bude čím dál horší. Ale je zde i jiná možnost.

Máte práci, která opravdu hodně pomáhá lidem. Nikdo nepochybuje o její užitečnosti. Možná byste mohla na sebe být hrdá, protože ne každý má práci, která je tak moc potřebná.

Máte syna a dobře se o něj staráte, i když jste s ním sama a i když přichází do puberty. To je velká věc. Zase důvod mít radost a být na sebe hrdá.

Syn je zdravý. Sama vidíte v práci, že to není samozřejmost. Spousta rodičů by dala vše za zdraví svého dítěte i za cenu, že se v jeho pokoji budou brodit v odpadcích. Neboli je to důvod k velké radosti.

Stojíte na vlastních nohách a dokážete se dokonce starat o dva lidi. I to je velká věc a můžeme vidět, že to spousta žen nezvládá. Ale vy ano. Proč si neužít trochu hrdosti?

A tak můžete pokračovat. Říct si, že je pod vaši úroveň se litovat. Že jste žena do nepohody a není nic, co byste nezvládla. Zkuste se konečně identifikovat s vlastním potenciálem a ne se svými omezeními. Je to jen o vašem rozhodnutí.

Princové stále existují a chtějí se starat o princezny. Dokonce i o malá princátka. Ale má to háček: chtějí šťastné ženy, těm potom snesou modré z nebe. Takže bohatě stačí, když se rozhodnete, krok za krokem, říkat si, že sklenice je napůl plná a že je to skvělé. Radovat se z maličkostí a nebrat tragicky potíže. Optimistická mysl vždy přitahuje úplně jiné lidi a situace, než pesimistická.

Přitahujete, co vyzařujete. Když se podíváte na svůj svět, můžete vidět, že vám to vyzařování zatím moc nešlo. Jakmile jste se rozhodla vše vzdát, nikdy nemůžete vyhrát. Svět je pouhým zrcadlem vašich, zatím negativních přesvědčení.  Lze je změnit, ale začít musíte sama. Není ničí vinou, že jste se v určitém okamžiku rozhodla identifikovat se s prohrami. Bylo by dobré uvědomit si jej a zkusit prožít znovu, nově. S vědomím, že vaše rozhodnutí vedlo k životu, jaký nyní máte a že negativně ovlivňuje i vaše dítě. Změňte v sobě toto nastavení a pokaždé, když vaši mysl přepadne smutek a sebelítost, zkuste to jinak. Krok za krokem můžete měnit negativní návyky a tak se bude měnit vše okolo vás. Váš syn má stále ještě šanci, ale jen tehdy, když se dáte dohromady.

Určitě si potřebujete odpočinout. Možná se o vás nikdo starat nebude. Ale už jen vědomí, že můžete ráno vstávat, kdy chcete, že můžete být ve vaně, jak dlouho chcete, že můžete jít na vycházku a poslechnout si koledu nebo třeba pohádku, dát si něco dobrého a dopřát si čas být sama se sebou, vaší mysli hodně pomůže. Ovšem za předpokladu, že se rozhodnete si to užít a ne si stěžovat.

Nikdy nikdo nám neslíbil, že život bude lehký. Ale můžeme se rozhodnout – a nikdo nám v tom nezabrání –  že budeme laskavé k druhým a budeme jim dávat lásku. Jen tak, bez podmínek. Je to vánoční téma. Zkuste mu otevřít své srdce a třeba se budou dít zázraky. Otevřené srdce je jejich jedinou podmínkou.

Moc vám držím palce!

Milá Petro,chápu tu Lenka,co má v životě všechno špatně.Teď před vánoci je to na ženu velký nápor.Já osobně sotva stíhám a večer padám do postele a ráno nanovo.Mám tři malé děti a manžela s milenkou na horách,takže plně chápu.Pravda je,že se to nesmí vzdávat.No a manžel  a milenka ode mě dostane pod stromeček přání všeho dobrého do nového roku a dárečky.Lenka ať se drží a vám krásné vánoce.Radka.

 

Radka

Krásné svátky přeji vám oběma, díky za dopis!

Petra

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“