Vrátit se na začátek

Vrátit se na začátek
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, s přítelem jsme se po období nedorozumění a zacyklených hádek rozešli, ale dlouho to netrvalo. Dohodli jsme se, že se zkusíme vrátit na začátek, neřešit tolik náš vztah, co bylo nebo bude a necháme to plynout. S tím jsem měla za vztahu problém a kde co lámala přes koleno. Klobouk dolů před partnerem, který toho musel nemálo zvládnout, ale nevzdal to. Aspoň zatím. I když i on nasekal spoustu chyb, nelituji ničeho, hodně mě to posunulo. Hádky začali, až jsem si to v hlavě přepnula na ‚vážný vztah‘ a začalo se to nabalovat. Teď jsme ve fázi, kdy jsme sice spolu, ale on to nazval jako ‚známost‘ – trávit spolu čas, ale nic neřešit a nechat to plynout, že se časem ukáže. Prvně mi to znělo divně – resp. tak, jakoby nechtěl být úplně sám, nechal si otevřené zadní vrátka s tím, že když potká někoho jiného, tak vlastně v žádném vztahu není a já jsem jen výplň času, než to přijde. Ale teď už to nevnímám – vlastně to pro mě není nijak rušivé, odejít může člověk tak jako tak – jakoby šlo mé ego stranou. Cítím se víc v pohodě, učím se důvěřovat svým rozhodnutím i životu. Jen teď tápu, jak k tomu ‚vztahu‘ přistupovat – záleží mi na něm, jako na člověku i partnerovi. Co pro to mohu udělat? Zatím jsem jen trpělivá, neřeším a zbavuji se závislosti. Předem děkuji

Ingrid

Petra Jarošová odpovídá:

Ingrid, to nejlepší, co můžete udělat, místo přemýšlení o budoucnosti, je naplnit přítomnost takovým množstvím lásky, kolik jen jste schopná dát. Chovat se k němu, jako byste jej měla vidět naposled. S láskou, úctou, permanentně soustředit na jeho potenciál. Protože to je nejlepší způsob, jak zajistit, že jej opravdu bude ukazovat a hlavně, že se bude cítit dobře. Lidé, když se cítí dobře, chovají se podle toho a hlavně nemají, kam by chodili, protože jsou spokojení, kde jsou.

I kdyby se vztah rozdělil, budete mít dobrý pocit, že jste pro něj udělala maximum a lépe to nešlo. Díky tomu se může objevit muž, se kterým navážete na vše, co jste se s tímto naučila. Nebo bude tento tak vymilovaný, že udělá vše, aby si takový poklad udržel.

Mějte se  moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“