Jsem ve zmateném období

Jsem ve zmateném období
Partnerská poradna on-line

Milá Petro.. Jsem v nějakém zmatenem období..Partner se nejspíše ještě ocitá v bolestech ze své minulosti..Rozvadet se nechtěl, chybí mu děti, jeho bývalá žena ho hodně podvadela, teď se o děti moc nestará, takže se jim snažíme dělat domov spolu s mými dětmi. Ale jsou zde velké rozdíly ve výchově, tudíž to nese mnohdy hodně nesrovnalosti. Partner mě má rád, ale cítím z něho smutek z toho všeho. Já si připadám jak kuchařka, prádelna a vychovatelka spousty dětí v jednom. A večer při zalehnuti do peřin je mezi námi propast, studeno.BOjim se, abych nebyla jen jistou záplatou na jeho bolistku. Je to muž, co moc neumí mluvit o takovýhle věcech, neumí si to ani pojmenovat. Občas je ke mě odtazity, urazlivy. Já na tohle nejsem moc zvyklá. Prosím o radu.Mám to nechat být.Nehrotit? Nechci zebrat o lásku, a nechci ze sebe dělat ale blbce. Rád mě má, to vím, ale jeho minulost je podle mě ještě živá. Utrpělo jeho ego.A teď je opatrný? Je zlomený, ale já ho přeci nemohu zašívat nebo jo? Je to těžké.Záleží mi na něm, ale jakoby se stále bál, nevědomě. Já to třeba vnímám i z neverbální komunikace, on neví ani co to je.Prý ho nenechám dýchat, to chci třeba jen, abychom seděli všichni u stolu, když jíme.Nebo aby nespal do oběda, když máme děti všechny. Přestávám tomu rozumět. Dekuji, Markét

Markét

Petra Jarošová odpovídá:

Markét, podle vašeho popisu to vypadá, že s vámi vůbec není. Že jste náhradnice. Určitě vás má rád, ale ne dost, aby to zahladilo pocit ztráty, který zažívá.

Víte, nejsem si úplně jistá, že to dokážete změnit. Není to vaše chyba, jen jste si pořídila pacienta, který se lituje a do svých divných stavů táhne i vás. On nechce být šťastný, nebo alespoň ne s vámi.

Dejte si ještě nějaký čas na rozmyšlenou, ale není to o tom, jak moc se snažíte, ale o tom, že on ještě nepustil bývalou ženu a je otázka, zda se to někdy stane.

Možná by bylo snazší být s někým, kdo má vyřešenou minulost.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“