Ve vztahu jsem nic nepožadovala

Ve vztahu jsem nic nepožadovala
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, nejde mi do hlavy jedna věc. Bezmála všichni mí bývalí partneři mi ‚vyčetli‘ to, že jsem ve vztahu nic nepožadovala, že nevěděli, co chci. Teď ten poslední chtěl po pár měsících budovat, přemýšlel nad rodinou apod.
A já byla v jeho očích za tu, co po něm nic nechce, že by pro mě něco chtěl udělat a neví co. Já to nechápu. Jsem spokojená tak, jak věci jsou, nemám potřebu něco od muže požadovat jen aby měl radost. Věci, které jsou pro mě důležité dělají automaticky, např. galantní chování. Ale oni mi třeba vyčtou, že by mi chtěli pomoci vymalovat byt, postavit dům atd. Ale proč? Až to budu chtít, požádám. Oni to vidí buď tak, že mi na nich nezáleží, že jsem zajetá ve svých kolejích a nechci nic měnit a problémy se začnou nabalovat. Mám snad v sobě málo ženské energie? Jak ji rozvinout? Předem děkuji

Karolína

Petra Jarošová odpovídá:

Karolino, vy jste vzácný exemplář samostatné ženy, která je se sebou spokojená. Máte spoustu vnitřní síly, na kterou většina mužů není zvyklá a mate je, znejišťuje. A dopadne to, jak popisujete.

Ale máte pravdu v tom, že něco chybí. Jinak byste si totiž nepřitáhla muže nejisté, ale muže silné, kteří jsou si natolik jistí svými kvalitami, že  od vás nepotřebují potvrzení.

Není třeba se vzdávat vší svobody,  kterou v sobě pociťujete. Ale jakmile rozvinete trochu víc empatie pro potřeby druhých, včetně těch emočních, něco se ve vás změní. Nebudete zranitelnější, jen budete schopna víc druhé chránit, přijmout je do srdce. Víte, většina z nich, včetně mužů, nebudou partneři, ale spíš pacienti, které oléčíte a dáte jim pocit užitku a radosti. Ale právě díky tomu se objeví kvality upřímného soucitu, které chybí, aby vám do života přišel opravdu silný muž, který už k vám bude ladit.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“