Vadí mi telefony

Vadí mi telefony
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, vadí mi telefony , pocitace internet.. Nikdy mi to tak nevadilo , ale jsem těhotná možná je to tím. Ale partner má pořád telefon v ruce nebo pořád kouka na internet .Nemyslim si že by někoho měl, ale posledni dobou ho tak vidím často. Byla jsem nemocná a neměla jsem potřebu telefonu nebo internetu ale ted marodi přítel a tel má pořád v ruce. Je to doba taková a má to tak být? J.

J.

Petra Jarošová odpovídá:

Milá J., souhlasím, že doba blázní. Současně se každý rozhoduje, zda se telefon či internet stane dobrým sluhou či špatným pánem. Nic není ze své podstaty špatné; jen způsob, jakým je to používáno.

Nemyslím si, že tento boj můžete vyhrát. I kdybyste se s dětmi odstěhovala někam mimo civilizaci, způsobíte jen to, že pro ně bude těžké být její součástí a užitečně se zapojit do činností, které jej mohou udělat lepším. Třeba pomocí dotyčných nástrojů.

Podívejte se na svůj hněv. On je překážkou, ne partnerovo chování samo o sobě. Je těžké s ním pracovat během těhotenství, ale v zájmu spokojeného vztahu by bylo dobré s ním pracovat poté. Je to jen váš návyk se zlobit v určitých situacích; ony samotné nemají tu moc donutit vás se takto cítit. A návyk lze změnit, protože hněv nikdy nevytvořil nic dobrého.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“