Už se nehádám

Už se nehádám
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

děkuji za Váš čas, který věnujete našim dotazům. Mám také jeden – jak se naučit si více věřit?

To přesvědčení, že se mohu zachovat ve svém životě dle svého, neb nikdo jiný se mnou následky mých rozhodnutí neponese, k tomu jsem se rozumově (a zkušeností :)) dostala.
Ale cítím se nepříjemně v situacích, kdy se mě okolí optá na nějakou mou situaci v životě a následně začne moje rozhodnutí zpochybňovat.

Díky Vašim odpověděm na jiné dotazy už jsem se dostala k tomu, že se nehádám, dále nevysvětluji a poděkuji za zájem a debatu ukončím, ale ten vnitřní pocit neklidu a „nesouznění“ zůstává a dokonce jsem někdy na sebe pak naštvaná, že jsem se nějak rozhodla, protože mi předestřou potenciálně lepší možnost, která mě v tom čase nenapadla.

Ráda bych se těchto pocitů zbavila, ale vůbec netuším jak.

Díky za Vaši radu

Alice

Petra Jarošová odpovídá:

Alice, jste šikulka, určitě zvládnete i toto.

Víte, my samy se rozhodujeme, zda jsou lidé našimi přáteli nebo nepřáteli. Nezávisle, jak se k vám druzí chovají, můžete se rozhodnout, že vám jdou říci něco moudrého pro váš život. Není to proto, že byste byla hloupá. Naopak. Oni jsou zrcadlem vaší moudrosti; je to vaše podvědomí, které s vámi pomocí těch lidí komunikuje. Nevadí, že o tom nevědí, dokonce ani nevadí, že sami nemají úplně čistou motivaci. Jakmile vy se rozhodnete, že s vámi mluví vaše vnitřní moudrost skrze ně, je snadné jim naslouchat.

Potom  – třeba ne hned, ale časem se to naučíte – bude pro vás snadné rozlišit, co je v tom, co druzí říkají, balast a co je pro vás důležitá zpráva. Někdy jej skryta za emocemi, ale vždy je možné ji vypreparovat a použít. Vše moudré bohaté a dobré okolo vás je zrcadlem vašeho vnitřního bohatství, stejně jako vše negativní, na co reagujete omezenými emocemi, je zrcadlem toho, co je třeba se naučit.

Takže jejich dobré nápady jsou vašimi. Není třeba se kvůli tomu zlobit. To jen vaše vnitřní moudrost použila tento kanál, jak vám ukázat nějaké dobré řešení. Je hloupé bojovat a žárlit na sebe samu. Jakmile to takto uvidíte, uleví se vám.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“