Syn na mě naléhal

Syn na mě naléhal
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,můj malý syn na mě moc naléhal,abychom na vánoce pozvali jeho tatínka.Žijeme již tři roky odděleně.Mně se moc nechtělo,protože bývalý dost holduje alkoholu.Bylo mi moc syna líto,tak jsem mu zavolala.Bylo to z mé strany upřímné,i dárky jsme mu pod stromeček společně koupili.Jenomže můj bývalý se chová jako by nám dělal nějakou milost,že nás poctí svou přítomností.Mluví se mnou jako s tou poslední.Chová se pohrdavě.Už mě to nebaví a teď lituji,že jsem ho vůbec zvala.Udělala jsem to kvůli synovi,teď mi někdo ze známých řekl,že slyšeli,že prý dolezám. Moje maminka mi nadává a ptá se mě,proč se tak ponižuji.Jsem opravdu tak pitomá?Eva

Eva

Petra Jarošová odpovídá:

Evo, vždy záleží na motivaci. Vše byla dobrá: chtěla jste udělat radost synovi. To, že si někdo může myslet, že dolézáte, ukazuje něco nepěkného o něm, nikoli o vás.

Je důležité, abyste na to nezapomněla. Nestačí manžela pozvat, ale pokusit se udržet pocit ze sváteční atmosféry, ať se on chová jakkoli. Je to dárek vašemu chlapečkovi. Nikomu jinému do toho nic není, je to jen mezi vámi. Můžete být na sebe hrdá.

Ať se vám daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“