Společně děti vychováváme

Společně děti vychováváme
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro. Mám přítele 8 měsíců. Bude nám 40,takže společně i děti vychováváme. Máme se rádi, rozumíme si a jsme na stejné vlně. Na začátku vztahu jsem občas hudrovala já, ať už to bylo kvůli výchově nebo jeho dlouhému koukání do telefonu. To jsme se dokazali pohadat a já být uražena. Teď se situace otočila, a kdo hudruje je on a uráží se kvůli blbostem. Jde mi o to, co s tím? Co to máme vzájemně v sobě? Neseme si každý určitě křivdy z minulých vztahu. On je klasický muž, nebude se mnou rozvádět možné příčiny.. Ale já bych to chtěla v sobě změnit a ukázat mu to. On je skvělý muž, zastane, co má, postará se, je s ním sranda, ale zároveň, když už je naštvany-uražený, pozná to i náš pes! Tohle u mužů neznám.. Nikdy jsem takového neměla a nevím, co by mi to mohlo zrcadlit. Děkuji a pěkný den. Kája

Kája

Petra Jarošová odpovídá:

Kájo, nemusí to být nutně o vás. Poznáte to podle toho, zda vás dotyčná situace ruší, nebo spíš řešíte, jak mu pomoci. V druhém případě je to jen na jeho straně a vy můžete krásně trénovat trpělivost a lásku.

Nemusíte se do toho nutit, ale dokud vás to spolu baví, stojí za to rozvinout tyto kvality, které se hodí i v mnoha jiných situacích. Neboli nebrat jeho chování osobně. Je to projev žárlivosti, protože jakmile jste se malinko emočně osamostatnila, cítí se ohrožený a zkouší to takto.

Důležité je neopustit dobytá území, nechat si vnitřní svobodu, ale současně u toho být laskavá a trpělivá. Je šance, že se bude cítit hloupě, když bude hudrovat sám a postupně se zrelaxuje.

Může nastat i druhá možnost; že se bude zhoršovat. V tom případě vám nezbude, než se rozmyslet, zda klady převažují nad nedostatky.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“