Snažím se na sobě pracovat

Snažím se na sobě pracovat
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, snažím se na sobě od rozchodu pracovat, budovat si sebevědomí, kreré se mi díky rozchodu úplně vytratilo. Nyní jsem opět v kontaktu se svým bývalím a měli jsme pár schůzek. Nevím, co dělat, abych věděla, že to se mnou myslí vážně. Říkal mi samé hezké věci, ale když mi řekl, že se mu vtírám, tak váhám, zda mě jen nevyužívá pro pobavení se. Když jsem se ho ptala, jestli to myslí vážně, tak řekl, že myslí. Sám od sebe se mi ani neozve a nejistota mě užírá. Proč nedokáže se mnou mluvit přímo? Člověk, který chce s někým být, tak mu přeci nebude říkat, že se vtírá. Přijde mi, že je ex dost zahleděný, jenom sám do sebe, a že vlastně má rád jenom sám sebe. A takový člověk není parťák do života, ale já ho miluju a furt věřím, že budeme zase šťastní. Nevím, jak se chovat, aby ho mé chování neodradilo.

Ema

Petra Jarošová odpovídá:

Emo, je zřejmé, že příčina vašeho prvního rozchodu nezmizela. Proto se znova objevují potíže.

Nejspíš to tak je, že váš partner je sebestředný. Ale to, že jste s ním byla a stále jej milujete, znamená, že vám ukazuje něco důležitého o vás. V tomto případě chybějící sebevědomí, jehož ale on není příčinou; jen vám je zrcadlí.

On nemůže za žádnou negativní emoci, kterou zažíváte. Jen spouští váš návyk se takto cítit. Bylo by proto hodně dobré víc porozumět sama sobě, zjistit, jak funguje mysl, jak funguje příčina a následek, a těchto vědomostí využít ke skutečné změně uvnitř sebe.

Nikdo nenese vinu na tom, jak se cítíte a jaká jste. Ani vy ne. Ale nikdo za vás nevyléčí omezující vzorce, které vám zatím berou možnost zažívat život v jeho potenciálu a přivádí do náruče nepříliš noblesního muže.

Jestli se něco v životě opravdu vyplatí, tak investice do sebe. Určitě by vám pomohla.

Teď to příliš není o tom, jestli spolu budete. Co byste v životě dělala se sobcem? Jenže vy to zatím tak nezažíváte a jste na něm závislá. Když to nezměníte, budete si přitahovat podobné muže. Nebo hodné, ale slabé, kteří vás nebudou bavit. To je daň, kterou žena zaplatí, když na sobě nepracuje.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“