Jak si poradit se žárlivcem?

Jak si poradit se žárlivcem?
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Petro. Jak si mám prosím poradit s chronickým žárlivcem? Nemohu se ani podívat do telefonu, aby mě neobvinil. Ráno jsem odložila telefon, když přítel přišel z venku a pak mi oznámil, že „to vypadalo blbě“, jako bych prý něco skrývala. Přitom jsem si jen prohlížela fotografie z předešlého dne, který jsme strávili spolu a moc se nám oběma líbil… Prý měl žárlivé výlevy i předchozích vztazích. Snažím se být trpělivá, ale někdy mě jeho bezdůvodné podezírání téměř uráží. Netýká se to jen telefonu, nejraději by měl celý můj denní program pod kontrolou. Ustavičné vysvětlování mě vyčerpává. Přitom já mu důvěřuji, miluji ho, ale nejsem na něm závislá, nijak ho nehlídám. Děkuji za jakoukoli radu.

Kateřina

Petra Jarošová odpovídá:

Kateřino, utíkejte co nejdále. Žárlivost je těžké zpracovat a to zejména pro muže, který nechce a místo toho projektuje vlastní problém do partnerky.

Je malá šance, že se změní. Bude to celoživotní výzva pro vás a musela byste jej každodenně sytit pozitivní energií.

O moc lepší je být s někým, kdo nežárlí. Když váš partner takto přijde o víc žen, na kterých mu záleží, třeba v určitém okamžiku pochopí, že žárlivost není dobrým nástrojem k udržení láskyplného vztahu. A začne na sobě pracovat.

Mějte se moc  hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“