Šance, aby se vrátil

Šance, aby se vrátil
Partnerská poradna on-line

Peti, co váš moudrý náhled na to, jestli vůbec existuje šance, aby se bývalý partner vrátil, když vztah před tím nefungoval. Odstupem od rozchodu neviním ze ztroskotání jen jeho, vím o spoustě chyb co bych dnes udělala jinak a také vím, že jsem schopná a odhodlaná je u sebe trvale odstranit. Mojí motivací je, že sama chci být lepší, být zdrojem a vyřešit svoje bloky – žárlivost, malé sebevědomí, pocit nedostatečnosti, neocenění… ale tou motivací je i on, že jemu chci dokázat, že na sobě pracuji a věřím, že náš nový vztah by byl opravdu nový. Partner mě ale pro tuto chvíli uzavřel, nevěří tomu, že by to bylo jiné než doposud. Prý jsme o tom měli několik rozhovorů. Ano, jenže vždy jen rozhovorů, činy se nekonaly ani z jedné strany a když už, tak jen na chvíli. Myslí si, že už se zpět nezamiluje. Chybí mi, sobě i jemu chci dokázat, že to může být jiné. I on udělal nespočet chyb, nechoval se pak už vůbec hezky a spíš utíkal za kamarády a k počítači. Ale ze svého srdce tohle vše časem dokážu odpustit a opravdu se nevracet k minulosti. Jenže, jak mu dokázat, že to má smysl? Existuje vůbec šance, že se vrátí, když vnitřně cítím, že mu na mě záleží a chtíč k sobě z obou stran je… jenže je tam moc negativních emocí. Snažím se z toho nezbláznit, ale tak moc si přeju to dokázat.

Elena

Petra Jarošová odpovídá:

Eleno, vždycky existuje šance. Vaše touha je pochopitelná, ale potřeba někomu něco dokázat, potřeba být někým potvrzena, je velmi lidská a současně neužitečná. Protože vždy hrozí, že zůstanete s prázdnýma rukama.

Víte, nemůžeme nikoho donutit, aby si něco o nás myslel nebo prožíval. Můžeme pracovat jen na sobě, ne na druhých a jejich přesvědčeních. A není zdravé odvozovat svůj vztah k sobě i své štěstí od toho, jak nás vidí druzí. Vždy je můžeme použít jako zpětnou vazbu, současně ale je dobré vědět, že většina lidí do nás beztak projektuje své obavy a očekávání, takže nás nevidí, jaké jsme ve skutečnosti.

Pracujte na sobě kvůli sobě. Když změnu neocení tento muž, ocení ji jiný. S velkou jistotou ten vztah bude daleko lepší a méně do kopce, než ten, po kterém se vám stýská.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“