S přítelem jsem rok

S přítelem jsem rok
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

s přítelem jsem skoro rok a tak jsem se již seznámila s některými jeho přáteli. Zatímco s mužskou částí vycházím víceméně neutrálně (spíš si nemáme co říct, než že by tam byly nějaké negativní pocity), ženy v jeho okolí mě jak se zdá nemohou vystát. Aktuálním příkladem budiž jeho sestra, která sama navrhla že bychom se mohly poznat, aby se ke mě pak celý večer chovala přehlíživě a velice nezdvořile. Přiznávám, že sama jsem se do seznamování moc nehrnula, šla jsem jen proto že si to partner přál, ale když už tedy jdu, chovám se jak nejlépe dovedu, vstřícně. Nechápu motivaci člověka, který setkaní sám navrhne, aby se pak ke mě choval jako k nezvanému hostu. Pokud mě jeho sestra neměla zájem poznat, nemusela mě přece vubec zvát.

Toto se bohužel v partnerově okolí nestalo poprvé, sitauce jako přes kopírák proběhla již dvakrát. Zajímalo by mě, čím v lidech toto chování vyvolávám. Chápála bych, kdyby mě neměly rády po tom, co mě aspoň trochu poznají, ale na první dobrou? To přece není normalní, nevybočuji vubec ničím, co by se jim mělo nelibit.

Jak se k tomu postavit? Předem děkuji za radu :)

Anca

Petra Jarošová odpovídá:

Ančo, tento vzorec už jsme tu dlouho neměly. Představte si, jakoby váš partner byl například z urozené rodiny a přivede si nevěstu z lidu. Nebo je nějaké vyšší kasty a seznámí se se ženou, která patří do jiné sociální skupiny. Potom bude rodina reagovat velmi odmítavě a nebude hledět na skutečné kvality dotyčné, ale na její původ.

S velkou pravděpodobností máte v sobě tuto vzpomínku. Nezáleží na tom, že nyní tomu tak není. Zkuste si vzpomenout, jestli nemáte v rodinné historii něco podobného; jednoduše svazek, který rodina neschvalovala ze sociálních, náboženských či jiných důvodů.

Je potřeba toto zvědomit a zpracovat. Protože vy se zatím mezi partnerovými přáteli a příbuznými cítíte jako cizinka, přesně jako někteří z vašich předků. Jakmile si tento vzorec zpracujete, určitě se hodně změní.

Ať se vám daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“