Rozhovory o vztahu

Rozhovory o vztahu
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, moc prosím o náhled. Měli jsme s partnerem v posledních dnech několik hovorů o vztahu, které vždycky skončily rozladěním, napětím. Po posledním to vypadá, že partner dospěl k názoru, že chce odejít. Teda prý se to v něm bije, jedna část se chce sbalit a jít a druhá zůstává. Přítel je mužný typ chlapa. City neventiluje, ale opravdu jedná a lásku cítím i vidím. Pomůže, postará se o mně i děti, zaplatí, co je potřeba,zařídí. Sex funguje úžasně, i když posledních pár týdnů se mi s ním hůře slaďuje. Podniká,chce mít klid na práci a udržuje si samostatnost.Nebydlíme spolu, má kancelář daleko a vyhovuje mu to tak. Chtěla jsem si vlastně promluvit, co bude dál, jsme spolu 2 roky. Nechtělo se mu do toho, nakonec vždy skončíme debatou o mých dětech-prý jsem nedůsledná,děti bezohledné,nepořádné.. čím dál víc opakoval, že u nás není klid, že náš chaos ho unavuje. Prý to nejspíš nemá řešení. Já chtěla jen slyšet, že mě má rád(neřekla jsem to). Prý jestli mi nestačí, že je s námi, že by tu jinak nebyl. Je s námi opravdu hodně, vše se vlastně slibně rozvíjelo.. teď nevím-mohla jsem svým naléháním opravdu způsobit rozchod? Přece jestli se milujeme a já vím, že ano, možná není rád za takové téma (poučím se), ale dokázal by to zahodit? Byl to záchvat mé slabosti. Moc děkuji a zdravím.

Simona

Petra Jarošová odpovídá:

Simono, vždy je to těžké, když máte děti a jste s mužem, který není jejich otcem. Potom je třeba hledat formu soužití, která vyhovuje všem.

Je pravděpodobné, že váš parter potřebuje svůj klid a současný oddělený způsob mu vyhovuje. Nezměníte to. Máte jen šanci to buď vzít, jak to je, nebo hledat jiného muže.

Podle vašeho popisu to vypadá na dobrý vztah, kvůli takové maličkosti bych do něj nelad nevnášela. Nejspíš je to takto lepší i pro vaše děti.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“