Rozešla jsem se s přítelem

Rozešla jsem se s přítelem
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro,

Před dvěma lety jsem se rozešla s přítelem, který mě velmi přitahoval a kterého jsem milovala. Strávili jsme spolu šílený rok plný dramat, odcházení atd. On hodně pil, užíval marihuanu, byl bez peněz, často se mnou manipuloval, měl kolem sebe plno všelijakých kamarádu a kamarádek, které já jsem ani neznala a se kterými se stýkal. Nikdy jsem nevěděla co přijde, kde je, co dělá atd. Rozumově jsem od začátku věděla, že to nemůže fungovat a několikrát jsem se snažila odejít, ale nešlo to, stále mě k němu něco táhlo. Teď je to již dva roky od rozchodu. První rok jsem se vyhýbala setkání, nicméně jsem jej měla neustále v hlavě. Poslední rok jsme se začali setkávat, několikrát u mě přespal a společné intimní chvíle byly úžasné. Možná jsem si začala dělat naděje, že se změní a že mě má opravdu rád. Nicméně od začátku nového setkávání cítím, že jeho city nejsou tak silné jako ty moje. Pokaždé se setkání bráním, ale pak neodolám a vždycky mě to na pár dní rozhodí. Při poslední návštěvě nechal při odchodu na počítači otevřený fb a já neodolala. Na jedné straně je mi z toho zle, na druhé straně se mi potvrdilo to, co jsem intuitivně tušila celou dobu, že se stýká s různými kamarádkami.

Snažím se postupovat podle vašich rad, nicméně je to zatím nahoru a dolů, chvíli se cítím dobře a již skoro volná, chvíli nejsem schopná normálně fungovat a pořád o tom přemýšlím.  Také se cítím trošku podvedená, i když jsme si nic neslíbili.

Je to celé hodně silné a podvědomně vím, že když to zvládnu, bude to skvělé a přijde někdo, koho bych milovala stejně silně a i on mě.  Za celou tu dobu jsem žádného jiného muže, ke kterému bych něco cítila nepotkala.  Podvědomě také tuším, že pokud se nezbavím této zátěže, tak to také nepřijde.  Cítím také, že on je pořád v mém životě z nějakého důvodu. Poradila byste mi prosím na čem zapracovat a jak postupovat?

 

Petra

Petra Jarošová odpovídá:

Petro, máte krásnou vlastnost, která se staví proti vám. Myslíte si, že všichni lidé jsou stejně dobří a velkorysí, jako jste sama. A podvědomě se na ně takto díváte.

Ona to na absolutní úrovni je pravda. Každý je nádherný a má v sobě neomezený potenciál. Na relativní úrovni ale jsme každý v různé fázi rozvoje – i nerozvoje – a ne každý je připraven na sobě pracovat.

Ten muž je samozřejmě zcela mimo běžnou použitelnost v životě, je to ztracená existence. Ale něco vám ukazuje a i když to sám ještě nerozpoznal, vy to v něm svým laskavým zrakem vidíte. Proto jste k němu tak přitahována. Je to touha být sama sebou, kterou máte již vysvobodit a naplnit. Jste hodná holka, protože vás tak vychovali vaši rodiče a mysleli to dobře. Jen jste možná častěji, než byste si přála, následovala jejich představy o životě, než své vlastní. Potom bude velmi přitažlivý muž, který veškeré „dobro“ postaví na hlavu…

Bylo by dobré, kdybyste začala postupně uvolňovat všechny hezké nálepky, které vám dala rodina a společnost a vydala se vlastní cestou. Hluboko cítíte, co je správné, i když to úplně nevyhovuje momentálním trendům a představám. Máte nalézt odvahu za tím jít a potvrdit samu sebe. Tak se uvolní i závislost na tomto muži.

Možná se nový partner neobjeví hned, ale naleznete svou životní cestu. Je to velká věc. A na ní se váš život bude odebírat úplně jiným směrem než doposud.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“