Rozešla jsem se s partnerem

Rozešla jsem se s partnerem
Partnerská poradna on-line

Mila Peti, vcera jsem se po roce rozesla s partnerem. Ctvrt roku jsem byla v bolesti, hadali jsme se, hadky me bolely, zacal byt sobecky, cholericky, urazel me, nerespektoval. Mluvil se mnou hrozne. Moje reakce na takove chovani byla vzdy, ze jsem prestala mluvit. Ne z urazenosti, proste mi bylo tak hrozne, ze mi nestalo za to se jeste hadat. Vcera jsem se dozvedela, ze mi lhal. Pro me v dulezite veci. A lhal mi jeste 3x kdyz jsem se ho na to zeptala a az pote mi rekl konecnou verzi, jak ale te mam verit? Pry se chtel vyvarovat hadkam… a pak misto omluvy vse otocil proti me, ze ja mu lzu porad (nelzu), ze jsem uzarliva krava, ze kdybych byla normalni a brala vse v pohode a vlastne si za to muzu sama… zlomilo mi to srdce. Nikdy jsem s nim nemluvila ani nejednala hnusne. Zlomilo mi srdce ze mi lhal. Ted se mi s nim uz vubec nechce mluvit, vim ze to nema smysl protoze moje pocity by ho stejne nezajimaly a jen by na me vse hazel. Citim se hrozne prazdne… ty bolest vystridala litost, kde to je a prazdnota. Nevim jak dal. Zklamal me a zkalamala jsem se i ja sama, ze jsem chtela stale dokola vztah zachranovat a tim si tak ublizovala. Chci lasku, vasnivou a opravdovou, kde bude hlavne respekt a vazeni si druheho. Vsechny sny a plany jsou najednou pryc a uz ted mi chybi sdileni :(

..

Petra Jarošová odpovídá:

Asi je dobře, že jste se rozešli. Jestli jste se už čtvrt roku trápila, znamená to. že se potíže objevily hned poté, co polevily počáteční hormony. A to také znamená, že vás k sobě nepřitáhla láska, ale vaše blokády, které jste si zrcadlili a projektovali jeden do druhého.

Teď je to čerstvé, tak nic rozumného nevymyslíte. Až se trochu zklidníte, uvědomte si myšlenky, emoce a pocity, které se objevují, když myslíte na ty hádky. Ony jsou totiž jejich zdrojem. Proto jste si jej přitáhla do života; je to váš návyk se takto cítit. Je třeba jej uvidět a změnit. Potom bude pryč a vám se bude moct objevit někdo, s kým budete ladit svým potenciálem a ne svými blokádami.

Vyhledejte pomoc a půjde to rychleji.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“