Rok mě miluje

Rok mě miluje
Partnerská poradna on-line

Dobry vecer. Mam podobní problem. Uz rok me miluje chodil zs mnou do práce. Flrtoval ale ja byla v te dobe zadaná. A bezhlave zamilovana. Nakonec mi zlomil srdce. Tenhle muz cekal az se dočkal.Bylo rande večeře. Krásný pisemi vola nekolikrat dene. Dokonce sme se i milovali. Mam ho sice rada ale to je asi vse. Nevim zda mam pokracovst nebo to ukoncit. Jenze tim. Mu zlomim srdce ja. A toho se bojim vim jak to boli. Ale co kdyz se treba zamiluji a on to udela me. Dekujibza radu

Renata

Petra Jarošová odpovídá:

Renato, život je dramatický jen tehdy, když jsme žebračkami. Neboli místo dávání lásky, které nás těší a nabíjí, jsme její potřebou. Jak se to pozná? Že když nás nechce ten, koho chceme my, trpíme. Je to stále dokola; v tomto filmu jede většina světa a píší se o tom romány.

Ale skutečné řešení je, že nejprve zvědomíme a vyléčíme staré návyky, které nám berou schopnost vidět naše kvality i kvality druhých a místo toho vidíme jen nedostatky.

V další fázi děláme pro druhé přesně to, co bychom si přály, aby se dělo nám. A užíváme si to, radujeme se, že můžeme být užitečné. Tím trénujeme dávání bez podmínek a současně posilujeme mysl i hromadíme vnitřní bohatství, které je zdrojem pravého sebe-vědomí.

A díky tomu se postupně cítíme víc a víc dobře samy se sebou. A jakmile opravdu vidíme a známe své kvality, dokážeme je vidět i vně u druhých a oni to cítí a je jim to příjemné. A chtějí s námi být. A je to.

Zatím jste závislá a váš partner také. V takovém stavu nejde o skutečnou lásku a také se nedá zabránit tomu, že si vzájemně ubližujeme i když to vůbec není naším záměrem. Teprve silní a radostní lidé jsou skutečně užiteční  a pomáhají. Do té doby jsme zdrojem zmatku a nepochopení.

Hodně by vám pomohlo, kdybyste se víc zaměřila na svůj rozvoj a snahu porozumět sama sobě. Díky tomu vám slovní spojení, jako třeba zlomit někomu srdce, zmizí se slovníku. A objeví se mám muž, kterého budete milovat a on vás a nebude to žádná náhražka.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“