Proč mě muži opouštějí

Proč mě muži opouštějí
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, jak bych mohla zjistit, proč mě muži opouštějí? Jestli mi něco jako ženě chybí? Stává se mi, že muž, o kterého jsem měla zájem, se nakonec usadí s jinou ženou, většinou krátce po našem rozchodu. Ve vztazích obecně nechávám velkou svobodu, nikam netlačím, jsem ráda za společné chvíle, ale vídám se i se svými přáteli, ráda i trávím čas sama. Považovala jsem to doteď za ideální fungování, ale když pozoruju vztahy kolem sebe, začínám o svém přístupu pochybovat: žena muže namanipuluje do vztahu, rozhodne za něj, oznámí mu, že spolu chodí, a muž teda souhlasí, nebo otěhotní, nebo ho uhání (chodí za ním domů, různě ho zve), a muž se zkrátka nechá. Nechci přebírat aktivitu za muže. Zároveň ale zjišťuju, že můj přístup nefunguje.
Za život jsem potkala celkem čtyři muže, se kterými jsem byla připravena zůstat, založit rodinu. Uplynulo moře času, všichni mají ženu a děti… Za poslední měsíc se mi tři z nich z ničeho nic ozvali, že mě stále milují. S jedním jsme se rozešli dokonce před 15 lety! Nevím, co je to najednou napadlo. Milují mě, ale být se mnou nechtěli…? Jsem už dva roky sama. Přála bych si žít s mužem, cítit jeho blízkost, energii… chtěla bych děti – musí to být krásné. Vím, že v mém věku (35 let) není volných mužů nadbytek, ale stačí přece jeden :)
Děkuji.

Helena

Petra Jarošová odpovídá:

Heleno, nechte si všechny své kvality, o nichž píšete. Je to znak síly, že nechcete s muži manipulovat.

Současně je tam něco mužského. Proto zatím odešli ti, na které vzpomínáte, za ženami, které sice jsou neurotické a dramatické, ale ženské kvality nemají tak potlačené.

Zkuste si vybavit nějakou ženu, kterou vnímáte jako vzor ženskosti. Další podmínkou je, že ji tak muži vidí a mají o ni zájem. A otevřete se jejím kvalitám. Jako byste nasávala vše, co se vám na ní líbí. Zkuste se cítit tak, jak se cítí ona. Potřebujete se vnitřně trochu zcitlivět, postupně začnete vnímat jemnější vibrace a budou vám příjemné. Budete s nimi v souladu.

Zůstane vám vaše vnitřní síla, ale žena ve vás se víc ukáže. Potom bude dobře.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“