S přítelem jsme si dali pauzu

S přítelem jsme si dali pauzu
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, s přítelem jsme si po období hádek a nedorozumění dali tzv. pauzu nebo jak to vlastně nazvat. Rozejít jsme se nechtěli ani jeden, ale zároveň si dát čas a přestat vše řešit. Máme vztah na dálku, v kontaktu jsme pořád každý den a bavíme se “jakoby nic”. Ani slovo o tom, co dál. Trochu mi přijde, že se bojí, že to zase sklouzne z pohody k řešení, tak to nechává být ať se to vyvrbí samo. Mně ale začíná připadat, jestli nejsem jen taková záruka aby nebyl úplně sám, než se objeví někdo jiný. Prosím poraď, jak s touto situací pracovat. Jestli to mám taky nechat plynout, udělat rozhodnutí, v čem na sobě zapracovat a jak si to vyložit. Pořád mi na nás záleží a vím, že i jemu. Ale zůstali jsme stát na mrtvém bodě. Předem děkuji

Hanka

Petra Jarošová odpovídá:

Hanko, správně cítíte, že tento druh pauzy nefunguje. Protože spolu sice nejste, ale současně se jinak nic nezměnilo. Nic  se nezměnilo ve vašem podvědomí, které je současně zdrojem toho, proč jste se hádali a současně je v něm obsaženo řešení i odpovědi.

Neznamená to, že partner za nic nemůže. Máte úplně stejné mentální vzorce, které vedly k tomu, že jste se setkali a také k vašim hádkám. Ale emoční blokády dokáže daleko lépe zpracovat žena než muž, neboli je to na vás. Pokud vás partner miluje, vše opravené ve vás jednoduše zkopíruje do svého systému a je to.

Vybavte si nějakou hádku a uvědomte si tělesné pocity, které přitom máte. Popište si emoce, které vystoupily a myšlenky, které je tvoří. Napište si je. A ptejte se sama sebe, kdy jindy jste se takto cítila a zjistíte, že těch situací bylo spousta a nebyly spojeny jen s vaším partnerem. Neboli je zřejmé, že on není jejich zdrojem; je to váš návyk cítit se jako oběť. A ten je třeba vyléčit. Když to zvládnete, teprve potom se ukáže, zda je váš vztah životaschopný. Do té doby opravdu budete chodit okolo horké kaše a nic se nestane.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“