S přítelem máme věkový rozdíl

S přítelem máme věkový rozdíl
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, moc bych Vás chtěla poprosit o radu.S přítelem jsme spolu neco málo pres dva roky. Mame mezi sebou pomerne velky vekovy rozdil (25 let ja a 48 let pritel).Pri seznameni se mi predstavil, ze je rozvedeny a jeho byvala manzelka ma v peci dcery, ktere jsou vsak jiz dospele a samostatne (21,20 a 18 let) a vidaji se pouze obcas.Zacal nam velmi krasny vztah, brzy jsem svuj byt nechala a odesla k nemu. Planovali jsme budoucnost a deti a dokonce prisla i zadost o ruku.Byla jsem velmi stastna. Po pul roce k nam vsak bez jakekoliv drivejsi informace prijeli jeho deti a ze zustanou tri mesice.Neunasela jsem to.Pochopila jsem, ze vety o samostatnosti nebyly pravdive.Deti jsou velmi nesamostatne a to mame mezi sebou jen maly vekovy rozdil. V te dobe jsme se velmi hadali. Az tak ze rekl ze uz nikdy nechce ani deti a ani manzelstvi. Stale jsme spolu, deti zase odjeli (ziji jinde). Kdykoliv vsak mame znovu krasny vztah, opet se objevi necekane ve dverich a nase hadky jedou nanovo. Posledni byla dnes. Naplanovala jsem nam dovolenou, chtela ho prekvapit letenkami.On mi vsak oznamil, ze sami nepoletime, ze to by se mi libilo byt frajerka a uzivat si jen ja (pritom si vse platim a na vse vydelam sama.Ze jsem zla a sobecka..pritom on mou rodinu nevidel uz rok a pul-nechce. Poradte prosim

Beru

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Beru, toto je vždy těžké. Vy jste si do života nepřizvala jen partnera, ale i jeho minulost. Je úplně jedno, že vidíte jeho děti jako nesamostatné. Protože jsou jeho a on bude jejich otcem až do smrti. Dokud se budete stavět proti nim, vztah se neposune. Vy se hádáte, když ony přijedou, on na oplátku nechce vidět vaši rodinu. Je to dost dětské, ale lidé to tak dělají.

Víte, nemusí se vám to líbit, ale cokoli vám vadí na jeho dětech, nějak souvisí s vámi. A když si přečtete, jak funguje zákon rezonance, pochopíte víc. Potom už nebudete projektovat svůj hněv do nich a místo toho si vyřešíte vlastní podvědomí. To neznamená, že ony nejsou takové, jak je vidíte. Ale my se ptáme jinak: proč vám to vadí? A to už je váš problém.

Jsem si úplně jistá, že taková věc se dá vyřešit. Jakmile si vše zpracujete. vše se uvolní. Je škoda ztratit vztah, který funguje. Je třeba, abyste přijala do srdce nejen partnera, ale i jeho děti, jaké jsou. Jemu se uleví a vše bude jednodušší.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“