Jsme s přítelem 8 měsíců

Jsme s přítelem 8 měsíců
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Jsme s přítelem 8 měsíců, přestěhovala jsem se za ním do jeho země. Učím se jazyk, chci si najít práci, abych nebyla závislá. On (35) mi s hledáním nepomáhá. Má strach, že s přihlášením k pobytu, na úřady by vše bylo „definitivní“. Omlouvala jsem vše tím, že se nestihl vyřádit, po 10 letech se rozvádí, (poslední 2 roky už nefunkční,rozešlí), že je to rychlé a potřebuje to vstřebat. Prý mě má velmi rád a chce být se mnou, nechce se rozejít. Ale také prý, že si teď není jistý, že může věřit svým pocitům, bojí se co se mnou bude kdyby si to rozmyslel. I když ho ujišťuji, že je to mé rozhodnutí a zodpovědnost a stejně bych jinak na čas vše pustila a cestovala. Ale zase takhle úplně vlát, ve 32 letech, nezajištěná, v nejistotě? Nevím, jestli odejít s vírou, že jiný si bude svou láskou jistý, bude chtít být se mnou, s podporou a beze strachu? Nebo zůstat se svou láskou, pochopením, dát tomu čas? Je to trénink, zkouška sebelásky? Když jsem v této pozici, mohu být pro něj atraktivní? Je to skvělý člověk, hodný, chytrý, pracovitý, můžu s ním být sama sebou, máme stejné hodnoty, i fyzicky to funguje (i když já jsem kontaktnější a potřebuji vřelost). Představil mě přátelům, i já jeho. Rodiny o nás ví. Plánuje a mluví o nás v budoucnu jako o „my“, přizpůsobuje mi svůj byt. Děkuji!

Ema

Petra Jarošová odpovídá:

Emo, dejte mu čas. 8 měsíců není moc dlouhá doba a on se ještě neotřepal z minulého vztahu. Postavte se na vlastní nohy a uvidíte. Protože teprve teď, když zamilované hormony poleví, se ukáží i vlastnosti, které jste na sobě zatím neviděli. I to, zda budete opravdu schopni spolu být.

Důležité je, abyste si byla vědoma všech pochybností, které se vám budou vynořovat a neprojektovala je do něj. On není jejich příčinou. Pracujte sama na sobě a vše se ukáže. Jemu se pravděpodobně uleví, když uvidí, že jste v pohodě a na nic netlačíte. Že jste samostatná a bez něj se nepoložíte.

Víte, v takové situaci by bylo obvyklé, že vás on pozve a je připraven vás chránit. To se neděje. Vy jste jej trochu zaskočila tím, že jste se zřejmě rozhodla k akci dřív, než byl sám připraven. Takže teď nezbývá, než být trpělivá.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“