Jsem s přítelem 8 měsíců

Jsem s přítelem 8 měsíců
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Petro,

jsem s přítelem 8 měsíců, náš vztah je intenzivní jezdí za mnou skoro denně i víkendy trávíme spolu a někdy i s našimi syny. Představil mě rodině a já jeho té své. Strávil s námi štědrý den, vše bylo ok. Když měl nějaké trápení ohledně nemocného syna podpořila jsem ho psychicky, když řešil něco s bývalou tak také. Nyní po štědrém dnu se stalo to, že mě sebralo to co o mě jeho bývalá říká i když mě vůbec nezná a následující den, zase sebralo jeho, že chci víkend (necelý) strávit se synem který je v pubertě a byl o vánocích víc u otce než se mnou. Měla jsem potřebu strávit čas jen se synem a popovídat si s ním a jít třeba do kina. Reakce přítele byla dost zlá. Že ho to mrzí, že jsem mu to oznámila jako hotovou věc, že on je na pokraji sil jak za mnou jezdí a já ho teď nechci se synem mít o víkendu doma (podotýkám, že syn je navíc nemocný a my to s mým klukem opravdu trpělivě dáváme). Následoval den trucování ze strany přítele a pak ošklivý mail ve smyslu, že kvůli mě nechodil na pivo s chlapama, že bude za mnou jezdit méně, abych mohla být víc se svým synem a že on se svým synem bude teda raději sám když ho má na víkendy. Volala jsem mu, abychom si to vysvětlili a telefon mi nebere odepsal že se mnou mluvit nechce, že mu nemám volat.

Přítel měl naprosto neadekvátní reakci, vždyť já nemůžu syna dát na vedlejší kolej, jen proto, že mám přítele. Příteli i jeho synovi se věnuji pokud jsou u mě a se synem jsem byla spoustu let sama, příští rok chce jít bydlet k otci a já si s ním chci také ještě užít společný čas. Místo toho mám totálně zkažený víkend brečím a nechápu co jsem udělala špatně. Přítel se asi bojí scén protože mi nebere telefon a syn šel raději ven s kamarádem než aby koukal na ubulenou matku.

Jak mám celou situaci chápat ?

Andy

Petra Jarošová odpovídá:

Andy, máte žárlivce. Chce vás mít zcela pod kontrolou a jakmile uděláte něco jinak, než si představoval, začnou scény. Je to jeho způsob, jak vás donutit, abyste dělala, co chce on a mít vás zcela pro sebe.

Je jen malá šance, že se to bude zlepšovat. Neboli možná se zase ozve a bude se snažit, když vydržíte mu nevolat. Ale scény se budou opakovat a budou horší.

Můžete to klidně ověřit a když se bude snažit, ještě to s ním zkusit. Ale jedním ze znaků je, že to nedává smysl. Že jste neudělala nic špatně a i tak se vzteká. Bude vám ubírat prostor víc a víc.

Žárlivost je náročná na léčbu, zejména, když dotyčný se léčit nechce a projektuje svůj problém do partnerky. Někdy je lepší utéct včas.

Určitě můžete potkat někoho, kdo není pacient. Z celého srdce vám to přeji!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“