Jsem s přítelem 5 let

Jsem s přítelem 5 let
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Jsem s přítelem už skoro 5 let.. bude mi teď 19, přítelovi 20.. strašně moc mi na něm záleží, ale přijde mi, že ho už nemiluji. Nevím sama, nevyznám se v tom. Přijde mi, že už necítím tu lásku co dříve. Nežijeme spolu, ale společnou budoucnost plánujeme. Jen nevíme jak ji vyřešit kvůli škole. Ale ja už ani nevím jestli s ním žít chci. Skoro každý den chodím k němu domů a buď spolu něco hrajeme, ležíme a nebo koukáme na filmy, seriály. A to už mě nebaví. Začínají mi na něm vadit věci, které jsem dříve neřešila a které sem dříve neviděla. Třeba to jak jí, jak má velký nos, jeho účes, to jak se obléká, to jak semnou mluví hnusně.. prostě takové věci. Ale pomyšlení na rozchod s ním mě zabijí. On mě určitě miluje, dělá pro mě první poslední, ale já prostě nevím. Vadí mi i jak se ke mě chovají jeho rodiče. V červnu spolu máme jet na naší první dovolenou a ja v duchu lituju, že jsem na to kývla, protože si nejsem jistá co chci. Vážně nevím co mám dělat, zlepší se to ?

Klára

Petra Jarošová odpovídá:

Kláro, začali jste spolu chodit hodně mladí. Lidé se mění, zejména v tomto věku. Je normální, že už to neladí. Je zbytečné nutit se do něčeho, co nefunguje, když máte celý život před sebou.

On je určitě skvělý muž. Ale vy cítíte, že byste potřebovala něco jiného. Můžete si to ještě chvíli rozmýšlet, ale jakmile se přidá fyzický odpor, jak popisujete, znamená to konec vztahu. Můžete zůstat přáteli a oba si najít někoho, s kým bude fungovat vše, co už mezi vámi není.

Přeji vám hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“