Jsem s přítelem 10 měsíců

Jsem s přítelem 10 měsíců
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Petro,

potřebovala bych poradit. Jsem s přítelem 10 měsíců. Je nám spolu dobře, dříve za mnou jezdit 2 x až 3 v týdnu a o víndech jsme byli spolu, nyní jezdí denně. Jezdí přes celé město a ráno zase do práce. Stojí ho to čas i peníze, ale já mám dítě a v místě bydliště i jeho školu tudíž já za ním v týdnu nejezdím nebo mohu přijet na pár hodin po práci a pak zase domů za povinnostmi. Bohužel příteli dochází asi síly, finance i trpělivost. Chce, abych se k němu přestěhovala, má patro v rodinném domku. Mluvili jsme o tom, až syn dodělá základní školu což je za 1,5 roku, že se k němu přestěhuji, syn chce jít v té době k otci. Přítel, ale chce,abychom k němu šli se synem už teď, že to takhle nedává. Syn, nechce a já nemám to srdce ho nutit, nechat ho denně dojíždět do školy přes hodinu ráno a odpoledne a do toho má ještě tréninky. Bojím se, že by se zhoršil ve škole a že by se náš vztah pokazil a mě by to vztah s přítelem nevylepšilo. Přítel, ale mluví ve smyslu, že takhle to dál prostě nedává. Vysvětlení, že bych k němu šla za ten rok a půl a mezi tím bychom zařídili přistavění, kam s věcmi a podobně ho neuspokojuje. Co dělám špatně ? Díky Andy

Andy

Petra Jarošová odpovídá:

Andy, toto se může stát. Je to nevědomé soupeření mezi vaším synem a nový partnerem. On si dokazuje, že je pro vás důležitější než vaše dítě.

Může to pro vás znít zvláštně, ale partneři z minulých životů se často rodí jako naši synové či tatínci. A naopak. A představte si, že se v jediném životě setkáte se dvěma bývalými partnery, z nichž jeden je syn a jeden opět partner. Žárlivost vyskočí jako vzpomínka na zapomenuté životy, i když v tomto nedává smysl. Protože mysl si své návyky udržuje, dokud si je neuvědomíme a nezměníme.

Partnerovi toto vysvětlovat vůbec nezkoušejte. Nepomohlo by to. Máte tady novou volbu mezi dvěma muži. I vy už jste něco takového zažila v minulých životech. Uvědomte si, jak se cítíte, jaké se objevují emoce a jaké myšlenky. A láskyplně je nechte docházet, znovu a znovu, jako návyk, který již nepotřebujete. Když se vám podaří jej zpracovat, je možné, že se uleví i partnerovi.

Když ne, pravděpodobně vám nezbude, než dát přednost neplnoletému synovi a věřit, že vás má partner raději, než svou žárlivost.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“