Přítel si našel jinou

Přítel si našel jinou
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, přítel si hned po rozchodu našel jinou. Se mnou se ještě před 3 týdny miloval (sex). Řekl mi to sám, že se mu objevila v životě žena, ke mně má smíšené pocity, hodně bolesti, hodně zklamání, strachu a zároveň chtíč. Viděli jsme se a opět se mazlili a líbali, fyzicky nás to táhne k sobě. Já nevím co dělat, pracuji na sobě už měsíc od rozchodu, přeju si aby se vrátil a začli jsme znovu, ale on si zvolil tuhle lehčí cestu. Vím, že nikoho nemůžeme nutit, ale co mám dělat?

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Já, měsíc je krátká doba. Také nelze usuzovat z toho, že se s vámi miloval. Muži jsou schopni se milovat s více ženami, i když už nejsou angažovaní citově.

Práce se závislostí je na mnoho měsíců, od rána do večera. Trvá to dlouho proto, že tento návyk je starý jak lidstvo samo, takže změnit jej dá opravdu hodně práce. Ale jde to.

Je třeba každý den, v každém okamžiku, kdy můžete, posílat mu lásku a vděčnost za vše krásné. Přát mu, ať se mu daří, ať je kdekoli a s kýmkoli. Vůbec se nepřipoutávat k představám, že se vrátí, ale naopak chápat, že on přišel, abyste mohla pracovat se závislostí a stát se vnitřně svobodnou.

Protože potom si můžete lásku opravdu užívat beze strachu, být sama sebou a přát totéž i partnerovi.

Jen pokračujte a vydržte. Myšlenky, aby se vrátil, posílejte láskyplně pryč a místo nich se soustřeďte na to, jak od vás k němu teče láska a přání všeho nejlepšího pro něj. Je třeba hodně vytrvalosti a trpělivosti.

Samozřejmě že si můžete dál přát, aby se vrátil. Jen se nic nenaučíte a trápení bude pokračovat. Jestli bude chtít, vrátí se, ale ne na základě vašeho přání, ale proto, že z vás bude cítit sílu.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“