Přítel se odstěhoval do města

Přítel se odstěhoval do města
Partnerská poradna on-line

Dobrý den paní Petro měla bych dotaz na vztah s přítelem.Po desíti měsících vztahu se přítel odstěhoval do města za prací.Má takovou práci že pracuje i víkendy.Problém je v tom,že mu sestřenice pronajmula byt a díky tomu a práci o víkendech nemáme moc šancí se vídat.Řekl mi že se mám přestěhovat za ním a najít si tam také práci.Ale já vlastním domeček a on bydlí v jedné místnosti,kde by společné soužití bylo spíš utrpením.Navíc si nabral víc směn aby to utáhl.Nevím co mám dělat moc mi chybí.Jak ho mám přesvědčit aby se vrátil zpátky a našel si práci blíž aby jsme dál mohli fungovat jako pár.Stejně z práce chodí do toho bytu jen přespat,protože dělá patnácti a více hodinové směny,je vyřízený a přiznal se mi,že ho to v té práci nebaví.Chtěl se postavit na vlastní nohy,ale za těchto podmínek je to na úkor všeho….vztahu,jeho soukromého života atd.Nevím co dál,poraďte prosím.Nechci aby vztah s přítelem skončil.Předem děkuji za odpověď

Kamila

Petra Jarošová odpovídá:

Kamilo, je zřejmé, že řešení, které nabízíte, tedy bydlet s vámi ve vašem domě, se mu nezdá dost mužné. Chce stát na vlastních nohou a ne bydlet v domě partnerky, na kterém se nezasloužil.

Je pracovitý a v tomto směru konzervativní. A to už dnes začíná být dost vzácná vlastnost.

Možná se zkuste otevřít nějakému jinému řešení. Protože on by nejspíš nebyl v tom, které nabízíte, šťastný. Určitě takové řešení existuje. Jestli se máte opravdu rádi, naleznete je společně.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“