Přítel mi lhal

Přítel mi lhal
Partnerská poradna on-line

Mila Peti, pred tydnem jsem se rozesla s pritelem po vlekle krizi, kterou rozseklo to, ze mi lhal. A byla jsem pevne rozhodnuta. Byt jsem si sehnala od pristiho mesice, takze spolecne bydleni bychom museli preckat jeste cca mesic. Snazila jsem se byt co nejmin doma, v podstate jen na prespani a vikend jsem travila uplne jinde. Bylo mi bez nej hrozne, zaroven se i ulevilo, ze jsem to dokazala. Jenze vcera, kdyz jsem prisla domu, jsme se pohadali, on chtel resit co dal a ze na me cekal az se vratim domu a ja na nej neprimerene reagovala a nechtela se s nim bavit, ublizil mi a poprve jsem na nej kricela. Nakonec jsme si padli do naruci a pomilovali se. A ja se ted na sebe zlobim. Nevim co dal. My se mame radi, ja ho mam rada, sex vzdycky fungoval, ale nechci to jen tak prejit… nechci aby se opakovalo lhani a jak byl na me hnusnej. Zaroven vim, ze kdyz nebudu pevna ve svym,rozhodnuti, tak se z toho nepoucime. Ale v jeho pritomnosti jsem slaba, zlobim se na nej a nechci s nim byt, boli me vsechno a to se strida s tim, ze ho mam rada a nechci se od neho odtrhnout. Vubec se v tom nevyzvam a hrozne me to stve.

Alenka

Petra Jarošová odpovídá:

Toto je klasika. Jasně, že není dobré lhát a podvádět. Obecně není hezké, když se muž chová k ženě neuctivě. Zcela s vámi souhlasím.

Ale otázka, kterou si zde vždy klademe zní: Proč se to děje Vám?

Odpověď je: Protože to s vámi souvisí.

Souvisí to s vámi pokaždé, když partnerovo chování ve vás vzbudí negativní emoci, což se děje.

Že jste na něm současně závislá znamená, že tento vzorec, který není ve vás vyléčen, je i tím lepidlem, které vás u něj stále drží. Je to známka, že na sobě máte začít pracovat, jinak se budete zbytečně trápit dál.

Přečtěte si Zákon rezonance a Radikální odpuštění. Potom zcela jistě uvidíte vše jinak. Buď on změní chování k vám, nebo odejdete a budete v pohodě. Takto pokračovat vám nepřinese žádný užitek.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“