Přítel byl ženatý

Přítel byl ženatý
Partnerská poradna on-line

Dobrý večer,
s přítelem jsme se seznámili v době, kdy byl ženatý,ale dlouhou dobu to neklapalo.
Stali se z nás milenci, zamilovali jsme se, jeho rodina mě skvělé přijala. Nyní po 5 měsících společného bydlení mi řekl, že nemá dořešeny rozvod a majetek a je toho na něj moc, tak budeme bydlet každý zvlášť, než se to dořeší, že budeme kamarádi a pak začneme znovu s čistým štítem, takže se se mnou vlastně rozešel.
Po odstěhování mi napsal, že se pomalu dostává do psychické pohody, když je sám. On nemá rád tlak a těch velkých změn bylo hodně a ještě bude.
Nějak přestávám věřit, že bude nový začátek. Přestal komunikovat a mám pocit, že je rád, že jsem pryč a budoucnost neplánuje, jen mi to neumí říct. Všichni z jeho rodiny říkají, neboj, má tě rád , dej mu čas, ať si vše srovná a pak to pomaličku začněte znovu.
Nevím, zda tomu věřit. Jak dlouho čekat a doufat. A podstoupit riziko, že mě už nebude chtít?
Myslím, že se vše pokazilo brzkým společným bydlením.
Asi raději přestanu doufat a trápit se a budu žít svůj život. Jestli mě bude chtit, ukáže čas.
Jaký na to máte názor? Děkuji

Elena

Petra Jarošová odpovídá:

Eleno, to je dobrý nápad. Žijte podle sebe; jen je důležité, abyste v sobě nenechala růst žádné negativní pocity.

Nejlepší, co můžete udělat, je být mu vděčná za vše krásné, co jste spolu prožili. Nikdo není povinen nás milovat. Ale čím vy budete šťastnější a silnější sama v sobě, tím větší je šance, že se partner vrátí. Nešťastná žena není přitažlivá pro nikoho

Je možné, že jej stále drží bývalý vztah. Dokud si jej nevyřeší, stále by se mezi vámi objevoval jako překážka. Dejte mu čas a mezitím pracujte s tématem, které se vám takto vynořilo. Zjistíte je tak, že se vcítíte do těla a pozorujte, co pociťujete fyzicky při pomyšlení na tuto situaci. A prověřte emoce a myšlenky s tím spojené. A ptejte se, kdy jindy jste se takto cítila. Téma díky tomu vystoupí a vy jej můžete vyléčit.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“