Přála bych si vztah

Přála bych si vztah
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

Chtěla bych Vás poprosit o radu. Přála bych si teď vztah, delší dobu jsem byla sama a naplno se věnovala řešením svých věcí- vztahu k sobě a vztahy v mé rodině.

O víkendu jsem náhodně potkala kamaráda mých přátel, s kterým jsem se 6 let neviděla. Příjemně jsme si povídali- máme společné zájmy, cítila jsem se v jeho blízkosti moc hezky, líbil se mi a přitahoval mě- jak fyzicky, tak svým chováním. Líbí se mi, když je muž skromný, ale sebevědomý zároveň. Navrhla jsem mu, abychom se za několik dní setkali na jednom večírku. Bohužel jsem na tu akci přišla později a minuli jsme se (on tam téměř nikoho neznal, tak po nějaké době odešel, čísla jsme vyměněná neměli). Napsali jsme si pak e-mail a vyměnili čísla, ale aktivita jde stále z mé strany a já se stávám nejistou. Mám strach, že ho přílišnou aktivitou odradím, zároveň bych si samozřejmě přála, aby aktivita šla od něj.

Mám pocit, že vím koho chci, co jsou pro mě důležité hodnoty u mužů, ale z nějakého důvodu to s těmi, které chci téměř nikdy nevyjde- zůstaneme např. pouze přáteli… Zároveň bych o nápadníky neměla nouzi, je to ale úplně jiný typ mužů, než o které mám zájem já. Jsou sebevědomí, ale často až sebestřední, s aktivitou- pozváním na rande nemají problém, já o ně ale nestojím.

Poradila byste mi, prosím ?

Vanda

Petra Jarošová odpovídá:

Vando, asi váš ještě čeká trochu práce. On vám přišel do života jako archetyp muže, o kterého stojíte, ale on nestojí tak moc o vás. Ne dost, aby začal být aktivní…

Podívejte se do mysli, co se děje, když na něj myslíte. Zjistěte, kde v těle cítíte nejistotu, že to zase nevyjde. Podívejte se na další emoce a myšlenky, které se přitom vynořují. A jděte dál do minulosti a hledejte, kdy jindy jste se takto cítila. Že nemůžete mít, co opravdu chcete. V určitém okamžiku budete mít AHA moment, uvědomíte si, jak je tento návyk ve vás starý.

A pak je třeba s ním pracovat pokaždé, když se objeví. Nechat jej jít, znova a znova. Změňte cíl svého snažení… místo přání, aby přišel, si přejte konečně být svobodná od tohoto návyku, který vám vše bere a nechává jen zbytky, o které nestojíte.

On o vás ví. Není třeba, abyste se mu připomínala. Buď má váš vztah potenciál a potom to bude cítit i on a začne se snažit. Nebo nemá, ale on je výborným trenažérem pro léčbu vašeho návyku. A za to si zaslouží vděčnost.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“