Potkala jsem kamaráda z vejšky

Potkala jsem kamaráda z vejšky
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,mohla byste mi prosím dát svůj pohled na věc?Po cca roce,kdy jsem měla pouze milenecké vztahy,jsem začala cítit,že chci víc.Se všemi milenci se rozešla a do 48hod. potkala kamaráda z vejšky.Začali jsme se vídat a po dlouhé době byl ten vztah i o něčem jiném než o sexu,který tedy fungoval báječně.Pouhá jeho přitomnost mě nutila přemýšlet o životě v páru,rodině…prostě věcech,na který jsem s těmi jinými ani nepomyslela…Ale ani tak jsem do toho nešla naplno,pořád jsem si říkala,že to má být přece muž,kdo vyvine aktivitu a ukáže ženě,že on je ten nej pro ni,že ji musí přesvědčit.Nahlas jsem nic neřekla,ale narůstala ve mě nespokojenost,kterou jsem ze sebe vypsala asi měsíc zpět,ochladla jsem a pořád čekala,že se bude snažit za hojnéhoho přitakávání kamarádek.Zlobila jsem se,když mi po novém roce napsal,že si bere od nevrlých a podrážděných reakcí dovolenou,že jeho pohár trpělivosti není nafukovací…navrhla jsem schůzku,už neodepsal.Viděli jsme se na společné akci,jen se pozdravili a mně tam najednou došlo,jak krásně mi nastavil zrcadlo,jak jsem dostala přesně to,co jsem dala a že se můžu zlobit sama na sebe.A když se touto optikou teď dívám zpět,chovala jsem se jako pěkná kráva.Je to lekce, kterou jsem se měla naučit nebo se snažím omluvit jeho chování? A co dál?Děkuji

Diana

Petra Jarošová odpovídá:

Diano, to je skvělé, že to dokážete takto vidět. Jen byste mohla k sobě přistupovat láskyplněji…

Je to tak, že jste váš vztah zadusila. Nemusíte nutně hodnotit jeho motivaci. Hlavní je, co se můžete naučit vy. Žena je přirozeně zdrojem lásky. Muž toto zrcadlí tím víc a lépe, čím je ona stabilnější, čím víc je bezpodmínečně milující. Cokoli nám muž nedává, je jen proto, že to v sobě nemáme. Takže když se na něj zlobíme za to, že nám zrcadlí vlastní pochybnosti či vnitřní chudobu, nic se nezmění: jak jste sama vyzkoušela. Spíš zničíme vztah.

Uvědomte si vše, co se vám nepovedlo. A prožijte, jak byste to dělala nyní. Jako byste se na vnitřní úrovni naučila správný postup. A až se objeví nový muž, budete to na něm moct krásně trénovat. Učíme se celý život, takže nevadí, že se vám něco nepovedlo. Všechny chyby se, poté, co se z nich poučíme, stávají vnitřním bohatstvím, zkušeností a krokem na cestě. Přijměte samu sebe a moudřejší můžete jít dál.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“