Posílám lásku

Posílám lásku
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro. Byla jsem u Vás zhruba před 5 měsíci a moc jste mi pomohla. Posílám od te doby lásku svému bývalému příteli, se kterým jsem se rozešla a kterého pořád hluboce miluji. Jen začínám mít obavu,že už to začíná být kontraproduktivní. Jde o to,ze myslím jen na něho a obdivuji nadále jeho kvality, které žádný jiný muž,kterého jsem kdy znala nebo znám, nemá. Nezabrzdila jsem tím náhodou tak trochu sama sebe? Muži,které potkávám,mu nesahaji ani po kolena a tím,že na něj pořád myslím a posílám mu lasku se mi nedaří (pochopitelně) na něj zapmneout a vytvořit si tak v srdci misto pro nekoho jineho. Pro upřesnění: důvod,proč jsem se s ním před rokem rozešla byl ten,že jsem od něj necítila lásku,ačkoli tvrdil,že mě má rad. Jinak je to skvělý chlap po vsech stránkách. Myslíte,že bych Vás měla raději znovu navštívit? Docela mě tento stav vyčerpáva a ráda bych už měla klidnou a spokojenou duši,aby do mého života mohl vstoupit někdo,kdo mě bude milovat. Děkuji.

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, určitě vás zase ráda uvidím, když to tak budete cítit.

Víte, posílání lásky nemá za účel zapomenout na dotyčného člověka, ale vysvobodit se ze závislosti na něm. To se stane tak, že se stav bytí zdrojem lásky stane automatickým, že už nás nevyčerpává. Jako když trénujete něco, co je ze začátku těžké a po čase už jste úplně v pohodě a užíváte si to. Jen v tomto případě se dotýkáme hlubokých vrstev v nás a logicky to trvá daleko déle, než třeba skok do výšky.

Naučit se bezpodmínečné lásce není snadné. Současně to není tak, že když cítíte k někomu lásku, není ve vašem srdci další místo. Lásku nelze krájet jako koláč, až nic nezbyde. Naopak, čím více lidí milujete, tím je srdce širší a hlubší a vy sama šťastnější. Dokud ale láska je závislostí, potom to tak opravdu je. Ale to, co vám blokuje otevřít se jinému muži, není láska, ale soubor přesvědčení, která tuto připoutanost posilují. Napsala jste jich spoustu. Jako třeba, že na něj žádný jiný muž nemá. Dokud věříte tomuto konceptu, skutečně nikoho jiného nepotkáte. Neboli nyní je třeba pracovat s tím, že on byl ten jediný a nejlepší a tato přesvědčení změnit.

Je pravda, že existuje mnoho nedokonalých mužů, současně ale existují i ti skvělí. Jakmile se jim otevřete, objeví se.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“