Pokouším se posílat lásku

Pokouším se posílat lásku
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, děkuji za Vaši poradnu, jsem opravdu vděčná za Váš pohled, který nám všem na spoustu situací ukazujete. Nesmírně mě zaujala Vaše odpověď Babočce na dotaz „Žiji sama“. Prožívám něco podobného ikdyž s tím rozdílem, že dotyčný má ženu a děti a nemůže se rozhodnout, hodně o mě projevuje zájem, stále však ne dost, jak píšete. Pokouším se už pár měsíců posílat lásku a často to bolí ale už na tom myslím nejsem tak bledě jako na začátku, někdy se opravdu cítím zdrojem a rozumem vím, že mu nechci rozbít rodinu, protože právě „rozbít“. Co mě ale ve Vaší odpovědi naprosto zasáhlo a oslovilo, bylo vyjádření „vy v tom nehrajete žádnou roli…“. Uvědomila jsem si, jak moc osobně pořád k této situaci přistupuji, a zároveň že nevím, jak to zvládnout ve fyzické blízkosti…Pokud nejsem v jeho přítomnosti, jakž takž se mi daří lásku bez podmínek cítit, ale když jsme spolu, snad ani nejde nebýt v tom osobně..a tím se to pořád přiživuje, ten zájem a silná touha ho mít, být s ním stále, jakoby mě to krásné prožité pořád drželo na začátku, jakoby mi to potvrzovalo nebo nalhávalo, že tenhle soulad, tahle harmonie je dokonalá a proto i náš vztah je výjimečný.. Můžete mi prosím ještě tohle vysvětlit? Děkuji moc!

Vendulka

Petra Jarošová odpovídá:

Vendulko, to, jak vidíte druhé lidi i situace, ukazuje vždy něco o vás. Negativní situace ukazují vaše blokády, pozitivní ukazuje váš potenciál, vaši vnitřní krásu.

Neboli harmonii a lásku, které připisujete partnerovi a zatím je vidíte jako následek vašeho vztahu, máte sama ve svém srdci. On je jen zrcadlem vašeho vnitřního bohatství. Proč máte být závislá na zrcadle, když víte, že ukazuje vás samotnou? Jste zamilovaná do svého vlastního obrazu… Můžete si jej užívat, ale není třeba trpět, když zrcadlo není k dispozici. To vaši krásu nemůže změnit.

Lehce se to píše, ale je těžké to tak prožívat. Proto meditujeme, abychom tuto důvěru upevnily.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“