Pocity zloby

Pocity zloby
Partnerská poradna on-line

Krásné vánoce Petro. Chtěla bych se vás zeptat, proč mám někdy pocity zloby na sebe, nevděčnosti, výčitek (nevím jak to nazvat) v situacích, například když jsem obdarovaná. (K vanocum tématické) Například dostanu dražší dárek, který není úplně to co bych chtěla a zlobím se na sebe i týdny, že jsem nevděčná (někdo na to vydělával a já na tom hledám chyby). Dostanu dva podobné diáře a zlobím se na sebe, že si musím vybrat a nevím který. Nebo když já vyberu špatně, dokážu se kvůli tomu trápit fakt dlouho. Absolutne ty pocity nechápu a nevím co s tím. Dekuji, krásné vánoce.

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, od koho to máte? Který z rodičů vám říkal, že nejste dost vděčná? Kdo byl zbytečně přísný, i když to nebylo potřeba? Nebo to byla jiná autorita?

Běžte zpět do dětství a v určitém okamžiku vám to bude jasné. Ten člověk je archetypem všech podobných lidí a situací, kdy jste uvěřila, že nejste dost vděčná. Přejte mu lásku, stále a stále.

A potom si uvědomte, kdy děláte někomu totéž, třeba jen v mysli. Možná na daleko jemnější úrovni, ale jistě se to děje. Stačí si vše uvědomit a návyk změnit. V určitém okamžiku ucítíte, že jste volná a bude dobře.

Mějte se moc hezky!

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“