Pocit služky

Pocit služky
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

Předně moc děkuji za Vaši poradnu a čas, který jí věnujete. Často se mi stane, že v životě něco řeším, mrknu sem a tady je šedivá na bílém odpověď na moje otázky, aniž bych je položila. My lidé evidentně nejsme tak rozdílní, jak na první pohled zdá :)

Docela často píšete o léčení pocitu služky a oběti v manželství. Funguje to stejně jako odbourávání nepotřebného návyku žárlivosti – uvědomit si, když přijde, nahradit úlevou a nechat ho jít a snažit se manželovi přát, ať je spokojený – nebo ta cesta vypadá jinak?

Přeji krásný pátek :)

Katka

Petra Jarošová odpovídá:

Katko je to přesně, jak píšete. Tak prosté a k dispozici v každém okamžiku.

Určitě to pomůže, manžel bude nejspíš dost překvapen, koho vedle sebe najednou má.

Nachystejte se, že může po nějaký čas hájit dobytá území, protože se v pocitu nadvlády sám cítil bezpečně. A nedejte se. Buďte dál laskavá a současně sebejistá. Jestli vás opravdu miluje, uvědomí si, že nová žena vedle něj je daleko zajímavější, než ta služka, která sice poslouchala, ale nedokázal si jí úplně vážit.

Moc vám držím palce!

Petro, ono to funguje!

 

Včera předtím než jsem Vám psala, mi ten pocit služky/oběti a naštvání „jsem na to sama, pořád chodit a připomínat a stejně to nikam nevede“ etc. zase naskočil, ale řekla jsem si, že zkusím aplikovat Vaši radu na žárlivost i tady. Co kdyby to náhodou fungovalo. :)

 

A ráno bez jakéhokoliv mého říkání, že nějaký problém je nebo připomínání byl problém vyřešen manželem a to ještě než šel do práce. Což zcela rozhodně není jeho běžný modus operandi. A já jenom valila oči.

 

To je pro mě velká motivace vydržet v novém přístupu. Děkuji!

 

Katka

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“