Po rozchodu s přítelem

Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Peti. Po rozchodu s přítelem jsem si ke své práci vzala ještě víkendovou práci, abych měla co nejméně času na přemýšlení, strádání, smutnění. Musím říct, že to pomáhá. Svůj veškerý čas věnuji buď práci nebo novému bydlení, jeho zařizování. Čím víc jsem mezi lidmi a poznávám spoustu nových, tím víc cítím, že jim uzavírám své srdce a stýská se mi po bývalém. Chtěla bych mu posílat lásku, meditovat, ale není na to čas. Cítím se roztěkaná, nesoustředěná a vnitřně nestabilní, s žádným konkrétním cílem. Tak nějak celkově NEVÍM. S bývalým jsme měli náročný vztah, probíhalo dokonalé zrcadlení, vášeň, přitažlivost, láska, blokády… intenzivní, náročný vztah, ze kterého jsme oba vyšli jako unavení, smutní, ukřivdění… každá komunikace po rozchodu dopadla vždy stejně, nejdříve hádka, poté až vysvětlení a lítost. I když se mi v jednom ohledu rozchodem ulevilo od stresu a otrávenosti z hádek, v druhém přítele postrádám. Ani si to neumím vysvětlit. Podvědomě i své nové bydlení zařizuji s tím, že si představuji jak tam jednou přijde… stojím o něho, ale bojím se, že je mezi námi propast a já chci bojovat s větrnými mlýny…

Zorka

Petra Jarošová odpovídá:

Zorko, přesně jste popsala stav, kdy se vztah sice rozdělí, ale pokud si žena nevyřeší blokády s ním spojené, je v něm stále emočně chycená.

Protože negativní vzorce jsou současně zdrojem permanentních hádek a trápení a současně jsou lepidlem, které dotyčné neustále přitahuje k sobě. Jenže dokud se vzorce nevyléčí, vztah nemá řešení.

I když jste chtěla přede vším utéct, podle vašeho popisu je zřejmé, že potřebujete zapracovat na příčinách vašich neshod a vyléčit je. Potom se teprve uvidí, zda to, co vás k sobě táhlo, byly ony vzorce, nebo také partnerský potenciál. Jestli vám to nejde samotné, vyhledejte pomoc.

V každém případě se vám uleví; dostanete se do jiného druhu prožívání a objeví se vnitřní svoboda, díky níž uvidíte vše v novém světle.

Ať se vám daří!

 

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“