Po přátelském rozchodu

Po přátelském rozchodu
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, po přátelském rozchodu v dlouholetém vztahu s kamarádem jsem na sobě začala i díky Vám pracovat a nová cesta mě naplňuje a objevování baví. Vlastně jsem teď spokojená bez muže – aspoň pro zatím. Teď se mi ale v životě objevili 2 muži, co o mě mají či měli zájem a konfrontovali mě se stejnou věcí, co mě překvapila, protože se vnímám odlišně. Prý i přesto, že se oblíkám žensky, užívám si to, nechám o sebe pečovat a ráda přijímám galantnost, tak že jsem podle nich “spíš chlap”. Že ze mě vyzařuje jak vše zvládám sama, nikoho nepotřebuju, nedávám najevo emoce, jsem pragmatická apod. A taky že je moje sebevědomí pro mužskou ješitnost odpuzující. Překvapilo mě to. Ano, jsem soběstačná, spokojenost nezakládám na druhých a je pravdou, že jak jsem se zbavila závislosti, tak už tolik na lidech nelpím a může to působit právě pragmaticky. Přesto si ale myslím, že i když mám nějaké mouchy jako každý, tak tohle mi nikdy jako nedostatek nepřišlo. Přesto ale uznávám, že v sobě nějak ženství potlačeno mít mohu. Máš prosím nějakou radu jak na tom zapracovat? Děkuji

Aneta

Petra Jarošová odpovídá:

Aneto, zkuste jít víc pod povrch zprávy, kterou vám ti dva muži dali. Protože neobratný popis odpovídá tomu, že jej říká muž, ale poselství říká, že jim něco chybí.

Úplně klidně si nechte samostatnost a sebedůvěru, protože silnému muži vadit nebudou.

Žena a ženství se nemusí projevovat stejným způsobem. U některé jsou zřejmé mateřské prvky, u jiné silná empatie,  jiná je velmi intuitivní a hluboce moudrá.

Zamyslete se, která žena ve vašem okolí, o kterou muži evidentně stojí a ona je šťastná, vás inspiruje. A pojmenujte si tuto kvalitu, která se vám na ní líbí a otevřete se jí. Jako byste nasávala ten pocit a učila se cítit stejně. Není to imitace, spíš otevření se něčemu, co je i ve vás, ale zatím nerozvinuté; ona vám to jen ukazuje. A pozorujte, co se bude dít.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“