S partnerem jsme si dali pauzu

S partnerem jsme si dali pauzu
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, s partnerem jsme si dali pauzu, za kterou jsem zpětně velmi ráda. Začala jsem na sobě s radostí pracovat a udělala velký krok kupředu. Změnil se mi pohled na spoustu věcí, žiju s radostí a vděčností a daří se mi zpracovávat i můj problém s lpěním, nejistotou a sebedůvěrou. Muž byl ten, co navrhl tzv.pauzu – že o mě přijít nechce, ale dostali jsme se do kruhu nepochopení a nevěděli, jak z něj ven. Teď spolu opět trávíme hodně času, on se snaží a chová se, jako bychom spolu zase byli pár (resp. by to spíš chtěl po mně ). Mně na něm pořád velmi záleží, ale snažím se to nechat ještě plynout, i když o pokračování našeho vztahu stojím. On se tváří, že to má stejně, ale přitom když se zmíním o tom, že věci se změnili, že spolu teď pár nejsme a uvidíme časem, tak to otočí na mě v tom, že potřebuju pořád dávat nějaké hranice a škatulkovat co je vztah nebo ne. Že on mě má rád pořád stejně a nemusí tomu dávat nálepky jestli jsme partneři nebo ne – a já že to dělím. A to on nechce. Tomu nerozumím. Chce, abychom byli spolu a přitom to žádným vztahem nenazývali. Ale jen o volný, milenecký ani kamarádský vztah nejde. A já jsem buď s někým ve vztahu nebo ne – když ne, nevadí. Ale jemu nerozumím – co s tím?

Dája

Petra Jarošová odpovídá:

Dájo, je to takové přetahování. Jako byste si navzájem dokazovali, kdo má navrch. A tak láska nefunguje.

Oba v sobě máte podobný vzorec nejistoty, který vás nutí k tomuto silovému pošťuchování. Vciťte se do sebe, jak se cítíte, když se s partnerem dohadujete. Co cítíte v těle, jaké jsou to emoce a jaké myšlenky. A ptejte se, kdy jindy jste se takto cítila. V určitém okamžiku uvidíte opakující se vzorec ve své mysli, který s partnerem nesouvisí; už jej máte od dětství. S ním je třeba pracovat.

A potom uvidíte, zda se něco mezi vámi změní. V tomto okamžiku, dokud vzorec nevyléčíte, řešení neexistuje; objeví se až poté.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“