S partnerem jsem 6 let

S partnerem jsem 6 let
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, mé trápení se týká vztahu mého partnera k mojí mamince. S partnerem(Jiří)jsme spolu 6 let, máme dvě dcery a plánujeme svatbu. Milujeme se a máme krásný vztah, jediné co nám ho ničí je Jirkův názor na mojí mámu, se kterým se nemůžu smířit. S mámou mám velmi blízký vztah, je to má nejlepší přítelkyně, je velmi přátelská, ke všem. První 3 roky bylo vše v pořádku, byli přátelé. Ale po narození naší první dcery mu najednou začalo vadit stále víc a víc věcí, poznala jsem, že se jeho chování vůči ní změnilo a po dotazu mi vše řekl. Že mu vadí vše, to že se stará o holčičky, že kouří, má dluhy, moc mluví, že si s ní moc telefonuju, že nám kupuje dárky, že dceři špatně zastrčí tričko….někdy jsou to takové nesmysly, že ho nepoznávám! Velmi mě to ranilo. Od doby, co jsem se to dozvěděla uplynul rok a půl, po roce jsem myslela, že na ni změnil názor (dle mě má chyby jako každý jiný, ale jinak je úžasná starající se maminka a babička), narodila se druhá dcera a vše se opakovalo. Nemůžu se smířit s tím, že ji nemá rád a jeho argumenty nechápu. Stále si říkám, že to chce čas, že změní názor, ale zdá se na ní být čím dál alergičtější. Ona nic netuší, má ho moc ráda a já jí tím nechci ranit. Napadlo mě, že na ni snad žárlí. Nevím jak tuto situaci řešit. Prosím poraďte. Předem děkuji

Ivana

Petra Jarošová odpovídá:

Ivano, váš partner to pravděpodobně zažívá tak, že ve vašem společném prostoru je příliš vaší maminky a on se cítí pod tlakem její lásky. Protože ji jako lásku nevnímá, spíš je přidušený. A nechce to tak.

Zcela jistě něco podobného zažil a už to nechce. Neuvědomuje si, že mu vaše maminka zrcadlí nějaké nepříjemné vzpomínky a prostě je do ní projektuje. Nelze mu to vysvětlit. Vy jej můžete pochopit a přijmout, jak je. Milující partner, který má trochu problém. Čím méně jej budete tlačit do toho, aby miloval vaši maminku, tím snazší to bude.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“