Partner vyčítá, že ho nemotivuji

Partner vyčítá, že ho nemotivuji
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, partner mi neustále vyčítá, že se vedle mě nerozvíjí a nikam ho nemotivuji. Např. se cvičením. Prý ho v tom nepodporuji, neříkám mu např.že má pupek apod. Já ale vůbec nemám potřebu ho nijak shazovat, líbí se mi takový jaký je a beru to tak, že cvičit chodí kvůli sobě, mně je jedno jestli to dělá nebo nedělá. Ale on se kvůli tomu se mnou dokáže hodiny hádat a vyčíst mi i to, že ho nechválím. Chválím, ale jemu nestačí „děkuji. je to dobré. jsi šikovný“ apod., očekává ode mě asi úplné opěvování a já v závěru fakt nechápu, co dělám pořád špatně.

Jin

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Jin, a baví vás to? Jsou to takové odlehčené sadomaso sklony. Potřeba trestání a chválení. Dokud si to neuvědomí a nezačne na sobě pracovat, nikdy jej neuspokojíte dostatečně. I kdybyste se přetrhla, protože jeho vzorec bude přetrvávat.

Nejspíš ani nemá cenu, abyste mu cokoli říkala. Jen by se urazil, ale pravděpodobně není vůbec připraven to uvidět. Jen vše projektuje do vás. Nemáte-li společné závazky, určitě byste našla někoho, s kým to nebude tak do kopce. Jinak vám asi nezbude, než přijmout roli Dominy. Hned bude ve svém živlu.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“