Partner si píše s kamarádkou

Partner si píše s kamarádkou
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro,

před několika měsíci jsem vám psala dotaz, co dělat, když si můj partner až moc píše s jednou svojí kamarádkou i se s ní stýká, i když ví, že se mi to vůbec nelíbí. Poradila jste mi, ať tomu nepřikládám důležitost a samo se to vyřeší. To se sice stalo, už jsme se kvůli tomu nehádali, nechala jsem to být, dotyčná se i přestěhovala do jiného města a já myslela, že bude klid. Dnes jsem ale zjistila, že si s ní partner píše stále, a to když jsem nečekaně přišla do pokoje a on nestihl konverzaci s ní zavřít včas. Věřím, že mě partner má rád a nepodvádí mě, ale nevím, zda má cenu vztah s člověkem, který zjevně nemůže být bez nějaké jiné, i když jen přes telefon. Děkuji za radu.

Aneta

Petra Jarošová odpovídá:

Aneto, o tom rozhodujete vy. Záleží na vás, jak moc je pro vás důležité, že si s někým telefonuje. Je to jen telefonát. Jestli se změní v něco víc, rozhodujete vy svým sebevědomím.

Čím víc věříte tomu, že jste pro něj ta nejlepší partnerka, tím méně je namístě se obávat nějaké dámy z jiného města. Jestli si nevěříte, bude ohrožením, i kdyby byla na Měsíci.

Není to tak moc o vnějších okolnostech, spíš o tom, jak je prožíváme. Čím víc potřebujeme být zabezpečeny nějakými konkrétními podmínkami, tím je ve skutečnosti vztah křehčí.

Jestli chcete muže, který si s nikým netelefonuje, tento to asi nebude. Jestli se místo toho rozhodnete, že vás nic takového nerozhodí, protože jste skvělá, utáhnete jej na vařené nudli a holky se budou moct klidně utelefonovat; stejně bude s vámi.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“